Google’s Lighthouse اکنون گزینه های جایگزین کتابخانه JavaScript را پیشنهاد می کند

thumbnail

Google Lighthouse با استفاده از مفهوم یک فانوس دریایی به عنوان استعاره ، با تاباندن نور به موضوعاتی که بر اساس دارایی به دارایی کشف می کند ، توسعه دهندگان را از سنگ دور می کند. با بازخورد خاص برای بهبود عملکرد و امنیت ، گزارش ها شامل ارجاعات به رسانه هایی هستند که می توانند از تغییر اندازه با فشرده سازی ، سیاست های حافظه پنهان جدید یا متفاوت و پرونده های پیوندی که حاوی بلوک هایی از CSS و / یا JavaScript استفاده نشده است ، استفاده کنند.

با این حال ، تا سپتامبر ، Google خود کتابخانه های JavaScript را صدا نمی زد.

و اکنون ، اخطارها برای نشان دادن در Page Speed ​​Insights فارغ التحصیل شده اند.

یک کلمه در مورد جاوا اسکریپت

در جهان جاوا اسکریپت منبع باز ، توسعه دهندگان بر روی شانه توسعه دهندگان ایستاده اند که قبل از آنها قرار گرفته اند ، به ویژه کسانی که چیزی را حل کرده اند که در غیر این صورت باید توسط یک نویسنده کتابخانه جدید حل شود. سیستم بسته بندی جاوا اسکریپت NPM (Node Package Manager) ورود کتابخانه های موجود را در پروژه شما آسان می کند. در نقطه شروع ، یک پروژه جاوا اسکریپت مشخص همیشه نوک کوه یخی است که از جاوا اسکریپت بسیار بیشتری در زیر ساخته شده است ، که معمولاً توسط NPM در .node_modules فهرست راهنما.

منطقی است که پروژه ها ، به ویژه آنهایی که با استفاده از یک چارچوب پیچیده ایجاد شده اند ، فقط از یک درصد ناچیز از کد موجود در آن استفاده می کنند ، عمدتاً از طریق وابستگی های متعدد به کتابخانه. به همین دلیل یک فرآیند بهینه سازی وجود دارد که به عنوان “لرزش درخت” برای بسته بندی فقط آنچه که تا حد امکان توسط یک پروژه مشخص استفاده می شود ، وجود دارد. درخت لرزش به دلیل وجود ستون های متحرک در جهت همگام سازی با نحوهای مدرن و الگوهای رمزگذاری ، همیشه با کتابخانه های قدیمی کارایی خوبی ندارد.

درباره چارچوب ها

چارچوب ها با حذف پیچیدگی انتخاب کتابخانه ، پیکربندی باندلرها و نوشتن اسکریپت برای اتوماسیون فرآیندهای بهینه سازی برای تولید ، توسعه دهندگان را آسان تر می کنند. با یک دستورالعمل “شروع سریع” که در اکثر اسناد موجود است ، توسعه دهندگان می توانند اسکریپت های پیش فرض دستورالعمل خط فرمان را که به عنوان بخشی از اکثر چارچوب های بسته بندی شده ارائه می دهند ، اجرا کنند. مثالی از این برنامه ایجاد React App است که کد برنامه React خالی را آماده می کند تا شما بتوانید بیشتر به یک برنامه وب تبدیل شوید.

$ npx ایجاد-واکنش-برنامه برنامه من

با اجرای دستور بالا یک دایرکتوری “my-app” ایجاد می شود و کل درخت پوشه برنامه React را در آن تخم ریزی می کند ، با تمام پرونده های مورد نیاز و وابستگی های کتابخانه. بهینه سازی بسته تولیدی شما ، که می تواند حاوی کدی از چندین کتابخانه Javascript باشد ، شاید مهمترین دلیل این باشد که بسته های چارچوب مدرن ابزارها و مراحلی را از بین می برند که بلاک های کد بلااستفاده را از بین می برد و خروجی تولید را به حداقل می رساند.

مطالب مرتبط  گزارش Core Web Vitals جایگزین گزارش سرعت در کنسول جستجوی Google: آنچه باید بدانید

هنگامی که تصمیم می گیرید از چارچوبی استفاده کنید که می پذیرید ، شاید بدون دانستن همه جزئیات ، تصمیمات دشوار معماری ، پیکربندی و وابستگی های کتابخانه ای به آن چارچوب. در اینجا راهنمای بهینه سازی React برای تولید از سازندگان کتابخانه محبوب frontend است که در حال حاضر توسط بسیاری از پروژه ها و چارچوب ها مانند NextJS استفاده می شود.

این خیلی معمول است که تعداد انگشت شماری از کتابخانه های قدیمی (که در زمان خود بسیار مفید هستند) به عنوان وابستگی به بسته های پروژه راه پیدا کرده اند. وب سایت ها ، کتابخانه ها و چارچوب هایی که قبل از نقاط عطف جاوا اسکریپت تألیف شده اند ، سن آنها را هنگام استفاده از کد منسوخ نشان می دهند زیرا جاوا اسکریپت اساساً با چنین سرعتی پیش می رود. Lighthouse اکنون به عنوان چراغ راهنما برای هشدار به شما هنگامی که پروژه شما شامل کد قدیمی و یا آسیب پذیر است ، عمل می کند.

MomentJS

یک کتابخانه قابل توجه ، MomentJS (با 12 میلیون بارگیری در هفته از سپتامبر 2020) ، اولین کتابی است که Lighthouse به آن اشاره می کند و دارای چند گزینه بهتر است. منطق Google در اینجا قابل انکار نیست و کاملاً شناخته شده است. در پاسخ ، صفحه اصلی و اسناد Moment اکنون توصیه های ارائه شده در گزارش Lighthouse را منعکس می کند. Moment ویژگی منجمد شده است و فقط به روزرسانی های ثبات برنامه ریزی شده است.

دیگر کتابخانه هایی که گوگل در زیر میکروسکوپ دارد ، Lodash و احتمالاً Underscore است. احساسات منفی مشکوکی در این باره در کل جامعه برنامه نویسان ابراز شده است ، به طوری که بیش از یک توسعه دهنده آن را برای جامعه منبع باز “سمی” یا “مضر” خوانده است. این شکایات مربوط به “شرم آور” کردن کتابخانه های گوگل بدون دادن زمینه کافی و ترویج گزینه هایی است که می تواند به کشف گزینه های کتابخانه ای کوچکتر و کمتر شناخته شده آسیب برساند.

گرچه همه اینها درست است ، اما این درست است که شما باید یک تخم مرغ بشکنید تا یک املت درست کنید. پیشرفت اغلب به برخی افراد آسیب می رساند. Google برای جمع آوری لیست کتابخانه های جایگزین به مرجع شخص ثالث (BundlePhobia) اعتماد می کند. آنها همچنین گزینه های دامپزشکی را براساس “نوار بالا برای معادل سازی” و “سهولت مهاجرت” تعیین می کنند که توسط تیم Lighthouse تعیین شده است.

نویسندگان کمتر شناخته شده کتابخانه می توانند با ارسال کتابخانه خود به سرویس ، درگیر این امر شوند. علاوه بر این ، یک توسعه دهنده اظهار داشت که از آنجا که Google اکنون رسماً کتابخانه ها را توصیه می کند ، آنها باید با کمک مالی به پروژه به منبع باز کمک کنند و یکی از اعضای تیم در توییتر موافقت کرده است که این کار را از سال 2021 آغاز کند.

این برای TechSEO ها چه معنی دارد

درست است که پزشکان TechSEO برای اینکه در کار خود عالی باشند ، لازم نیست که توسعه دهنده باشند. همچنین درست است که هرچه آشنایی شما با توسعه دهندگانی که درگیر آن هستند بیشتر باشد ، شاید با یادگیری کمی در مورد کدگذاری و حداقل درک جزئیات Google Lighthouse تا آنجا که ممکن است ، بهتر می توانید مشکلات و راه حل های عملی را به توسعه دهندگان منتقل کنید. .

مطالب مرتبط  SEL 20200612

جایگزینی عمده فروشی MomentJS ممکن است از چیزی بسیار آسان ، برای گیرنده اخباری که نیاز به جایگزینی دارد بسیار پیچیده و پیچیده باشد. تا زمانی که خودتان یک توسعه دهنده نباشید یا حداقل با استفاده از کتابخانه ها و چارچوب های مدرن جاوا اسکریپت در ایجاد کمی توسعه وب تلاش کرده باشید ، برای شما دشوار خواهد بود که بدانید خاموش کردن کتابخانه ای مانند Moment برای گزینه کوچکتر برای یک دردناک است پروژه خاص

این موضوع به میزان ادغام آن کتابخانه در کد کد ها مربوط می شود. الگوهای کد ممکن است لازم باشد که در سرتاسر برنامه کاملاً بازنویسی شوند. هر چه پایگاه کد برنامه بزرگتر و بهم پیوسته باشد ، انجام جایگزینی دشوارتر خواهد بود. همیشه به این سادگی نیست که بگویید “فقط از یکی از کتابخانه های جایگزین که Google به شما می گوید به جای آن استفاده کنید” استفاده کنید.

یکی از افکار دلهره آور که می تواند هنگام یادگیری فرد جایگزین Moment شود ، از این واقعیت ناشی می شود که اشیا in موجود در کتابخانه به صورت قابل تغییر (قابل تغییر) نوشته شده اند. حفظ این الگو برای سازگاری به عقب ضروری به نظر می رسد و این واقعاً جایگزینی Moment با کتابخانه دیگری را پیچیده می کند. برای اینکه برنامه شما این حقیقت را داشته باشد که مقادیر متغیر اختصاص داده شده با استفاده از Moment در جایی از یک زنجیره تماس را نمی توان به عنوان مقادیر تغییرناپذیر در داخل کد کد برنامه خود حساب کرد ، ممکن است نیاز به نوشتن بلوک کامل کد باشد.

یک الگوی مدرن که به اشیا imm تغییرناپذیر از کتابخانه جدید متکی است پایدارتر است. برای رسیدن به آنجا نیاز به بازنویسی زیادی در هر نمونه از مواردی است که Moment مورد استفاده قرار می گیرد.

سئو برای توسعه دهندگان

بهینه سازی جاوا اسکریپت برای تولید به عنوان یک وظیفه بسیار در چرخ دنده های TechSEO است که روی کد کار می کند یا بازخوردی را به توسعه دهنده ای که ممکن است با سئو آشنا نباشد ارائه می دهد ، زیرا در وهله اول توسعه دهندگان باید بهینه سازی عملکرد را درک کنند. نمی توان فرض کرد که توسعه دهندگان از BundlePhobia ، Lighthouse یا SEO برای این موضوع اطلاع داشته باشند.

اگر این کار را تا اینجا انجام داده اید و می خواهید در مورد کدگذاری اطلاعات بیشتری کسب کنید تا بتوانید خدمات بهتری به مشتریان خود ارائه دهید ، خوش شانس هستید. امسال ، ما قصد داریم SEO کارگاه توسعه دهندگان را به عنوان یک افزودنی اختیاری در سری کنفرانس SMX تولید کنیم. اطلاعات ارائه شده برای هدایت سفر شما از هر کجا که شما به عنوان یک پزشک TechSEO هستید ، به هر کجا که مسیرهای جمعی ما ما را به سمت کدگذاری سوق می دهد ، هدف قرار خواهد گرفت. با توجه به سرعت پیشرفت همه چیز در آسمان!

پستی که Google’s Lighthouse اکنون به طور متناوب کتابخانه جاوا اسکریپت را توصیه می کند اولین بار در Search Engine Land ظاهر شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top