Google موافقت خود را برای پرداخت مطالب خبری شروع می کند

thumbnail

ناشران و دولت های اروپایی اخبار سالها تلاش کرده اند که گوگل را به آنها بپردازد تا به آنها برای مجوز محتوا بپردازد. درگیری های قانونی و قانونی صورت گرفته و مبارزات شکنجه شده ای پیرامون قوانین حق چاپ صورت گرفته است. پس از مبارزه با ایده پرداخت ناشران برای نمایش یا پیوند به محتوای آنها ، Google اکنون آماده رعایت است.

پرداخت محتوای “با کیفیت بالا” گوگل پیشتر در یک پست وبلاگ گفته بود که این شرکت “برای محتوای با کیفیت بالا برای راه اندازی تجربه جدید خبر در اواخر سال جاری” شروع می کند. این اطلاعات را غیر از این واقعیت که بخشی از “یک تجربه داستان پردازی پیشرفته است که به مردم اجازه می دهد تا به داستانهای پیچیده تری بپردازند ، افشا نکرده است.

گوگل می گوید که تاکنون قراردادهای صدور مجوز با ناشران محلی و ملی در سه کشور را امضا کرده است: آلمان ، استرالیا و برزیل ، “با این حال تعداد بیشتری از موارد به زودی انجام می شود.” شرایط معامله خاص فاش نشده است و هیچ معیار انتخاب یا مشارکت فراتر از عبارت “کیفیت بالا” وجود ندارد.

مطالب مرتبط  جستجوی Google به کاربران کمک می کند تا بازی های ورزشی زنده ، نمایش های تلویزیونی خطی را پیدا کنند

تقاضا کنید ، درآمد آگهی را کاهش دهید. ناشران خبر (و گوگل) از سال 2016 به ویژه از زمان شروع COVID-19 ، تقاضا و ترافیک برای اخبار را افزایش داده اند. با این حال ، درآمدهای آگهی در طی بحران اقتصادی مربوطه بسیار کاهش یافته است. ناشران بیشتری در تلاشند تا درآمد تبلیغات را به جای تکیه بر تبلیغات ، به دست آوردن درآمد اشتراکی بکشند.

گوگل در سالهای اخیر به طور فزاینده ای در حمایت از روزنامه نگاری سرمایه گذاری کرده است. ابتکار عمل Google News ، که در سال 2018 راه اندازی شده است ، یکی از نمونه های تعهد مالی قابل توجه به ناشران است. فیس بوک تلاش های خود را برای حمایت از روزنامه نگاری نیز انجام داده است.

Google News و Discover. گوگل می گوید که در بعضی موارد تحت برنامه صدور مجوز جدید ، دسترسی به محتوای محافظت شده از paywall را به نمایندگی از کاربران پرداخت می کند. تجربه مصرف کننده در Google News و در فید Google Discover ظاهر می شود. این ممکن است تحول قابل توجهی از رفتار “پوشش کامل” فعلی برخی از داستانها در Google News باشد.

مطالب مرتبط  گوگل متهم به تبانی با فیس بوک و سوusing استفاده از قدرت انحصار در دادخواست جدید است

می توانیم فرض کنیم که این یک برنامه جهانی است و به ناشران ایالات متحده گسترش می یابد ، گرچه گوگل این موضوع را تأیید نکرده است. انتشارات منتخب ملی نسبتاً خوب عمل می کند و رشد اشتراک دیجیتالی را شاهد بوده ایم ، اما این در مورد صنعت به طور کلی صحیح نیست.

چرا اهمیت می دهیم در ماه آوریل ، مرجع رقابت فرانسه به Google دستور داد كه با ناشران فرانسوی و آژانسهای خبری مذاكره كند تا مبلغ آنها را طبق قانون حق چاپ حق چاپ دیجیتال اتحادیه اروپا بپردازد. این حکم و چشم انداز دیگران مانند آن در سراسر جهان ممکن است به تسریع در تصمیم Google برای مجوز محتوای اخبار کمک کرده باشد. آن را یک مورد علاقه روشنفکرانه از طرف Google بنامید.

ما بیشتر می خواهیم بدانیم و آیا با بیرون آمدن شرایط بیشتر و ایجاد برنامه در اواخر سال جاری ، این منبع قابل توجهی از درآمد برای ناشران خواهد بود.

پستی که گوگل موافقت خود را برای پرداخت مطالب خبری اعلام کرد برای اولین بار در موتور موتور جستجو ظاهر شد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top