Chrome 88 به Core Web Vital DevTools اضافه می کند

thumbnail

Chrome 88 که به تازگی منتشر شده است ویژگی هایی را برای توسعه دهندگانی که به دنبال به روزرسانی آینده Page Experience هستند اضافه می کند ، که معیارهای نسبتاً جدید Web Vital را به هر سیگنال رتبه بندی تجربه کاربر قبلی اضافه می کند.

Web Vital چندین چیز را اندازه گیری می کند که سپس در سه نمره خلاصه به عنوان Core Web Vital جمع می شوند: بزرگترین رنگ محتوای، تأخیر ورودی اول، و تغییر چیدمان تجمعی. هر کدام از اینها باید برای دستیابی به آستانه های عملکرد (زمان بندی) بهینه سازی شوند تا از رنج متحمل شدن درمورد همتایان عملکردی که ممکن است در رتبه بندی Google بالاتر از شما ظاهر شوند ، جلوگیری کنید.

دو ویژگی جدید توجه داشته باشید

اولین ویژگی جدید قابل توجه برای ما این است که Chrome 88 اکنون از ویژگی CSS به نام پشتیبانی می کند aspect-ratio. قوانین نسبت ابعاد به شما امکان می دهد نسبت هایی را برای عناصری تعریف کنید که تحت شرایط خاص می توانند به شما در بهینه سازی تغییر آرایش تجمعی کمک کنند. تا به امروز ، می توانید ویژگی HTML یا عرض یا ارتفاع را در یک برچسب تصویر تعریف کنید ، و بیشتر مرورگرها ویژگی محروم را محاسبه می کنند.

یک طراح این کار را با تصاویر متغیر مانند تصاویر ارائه شده توسط کاربران انجام می دهد تا نتیجه را در سیستم چیدمان جای دهد. این قابلیت اکنون برای شما در دسترس است که به عنوان یک قانون CSS بر روی تصاویر و همچنین انواع دیگر عناصر اعمال می شود. از جمله مزایای دیگر ، این قانون جدید می تواند به شما کمک کند تا بدون نیاز به محاسبه ابعاد درصد هک برای دستیابی به یک ظاهر نهایی ، برنامه ریزی پاسخگو را بهتر انجام دهید.

خط وب Vital در Chrome 88 DevTools

ویژگی جدید و جالب دیگر این است که Web Vital اکنون خط گزارش خود را در Chrome 88 DevTools دریافت می کند. در حالی که پرچم های خط زمان برای این معیارها (و چند معیار دیگر) برای مدتی در دسترس بوده است ، فضای جدیدی در خط جدید Web Vital برای گزارش دقیق تر ذخیره شده است.

مطالب مرتبط  4 راه برای سرعت بخشیدن به سایت Shopify

همانطور که هست ، پرچم های موجود در لاین Web Vital با کد سبز رنگ برای نمره قبولی و قرمز برای عدم دستیابی به آستانه عملکرد خوب ، کدگذاری شده اند. قرار دادن ماوس بر روی یک پرچم خاص ، مخفف شناسایی نام متریک و زمان ثبت شده در میلی ثانیه را نشان می دهد. رنگ برای معیارها در خط تایمینگ نشان دهنده یک امتیاز نیست.

طرح بندی شیفت (نمره پرچم قرمز 748.4 میلی ثانیه) در خط جدید گزارش DevTools Web Vital.

همچنین یک منطقه جدید برای گزارش وظایف طولانی وجود دارد که می تواند برای صف آرایی با رویدادهای اصلی موضوع برای تشخیص اینکه کدام اسکریپت ها در حال ارزیابی هستند ، استفاده شود تا بتوانید عیب یابی کنید که آیا می توانید کد را بهینه یا حذف کنید.

برای افزودن خط جدید Web Vital به DevTools ، به تب Performance بروید و کادر مربوط را انتخاب کنید. درصورتی که قبل از انتخاب کادر تأیید گزارشی را اجرا کنید ، می توانید این کار را حتی پس از جمع آوری اطلاعات انجام دهید ، و می توانید Chrome را ببندید که پس از آخرین ضبط هنگام باز کردن مجدد ، حالت چک باکس را ترک کردید.

کادر تأیید Web Vital در برگه عملکرد Chrome DevTools

به خاطر داشته باشید که هر نمره خاصی خلاصه معیارهای دیگری است که شما باید برای یافتن فعالیت قبل یا صف آرایی با نقطه عطف نمره برای یافتن علت ایجاد این مشکل جستجو کنید. خطوط گزارش شبکه و CPU می توانند به شما کمک کنند که موجودیت آن را تشخیص دهید. شما می توانید برای اسکریپت های مسدود کننده رندر مرجعی پیدا کنید تا رویدادهایی را که ممکن است فرصت فشرده سازی یا تغییر اندازه آنها را داشته باشید ، ارزیابی و بارگیری کنید.

گزارش عملکرد شروع سرد

برای دقیق بودن این معیارها ، شما باید یک گزارش عملکرد را بدون دارایی های موجود در حافظه پنهان مرورگر بارگیری کنید. هنگام تازه سازی صفحه در مرورگر ، یک ضبط را شروع کرده و Shift را نگه دارید که باید مرورگر شما را مجبور کند همه منابع را از شبکه بارگیری کند. همچنین می توانید دکمه بارگیری مجدد را در DevTools در زیر زبانه عملکرد انتخاب کنید. هشدار دهید ، با این حال ، گزارش حاصل لزوماً هر آنچه را که می خواهید ضبط نمی کند.

مطالب مرتبط  به روز رسانی مهم: تغییر در جوایز Land Land Engine Engine 2020

هر دو روش معتبر هستند. شروع سرد با یک فرآیند ضبط پایان باز به شما امکان می دهد تصمیم بگیرید که چه زمانی برای متوقف کردن روند ضبط ، شروع به جمع آوری اطلاعات با شیفت تازه سازی و زمان پردازش نتیجه در گزارش نهایی می کنید. شما می توانید پس از بارگیری گزارش ، مناطق مورد نظر را در طول جدول زمانی گزارش محدود و بزرگ کنید. Chrome همچنین سابقه گزارشاتی را ذخیره می کند که می توانید وقتی زمان تجزیه و تحلیل صفحه دیگری است ، آنها را پاک کنید.

همانطور که در مورد تمام سیگنال های رتبه بندی صادق است ، هیچ عاملی نمره نمره شما را به رتبه یک در سراسر هیئت مدیره نمی رساند. بخاطر داشته باشید که وب سایت هایی که عملکرد ضعیف دارند ، همچنان می توانند رتبه خوبی داشته باشند که محتوا نمایه شود و از کیفیتی برخوردار باشد که کاربران جستجو را به خود جلب کند. در مورد سئو فنی ، Core Web Vital به هیچ وجه نشانگر این نیست که محتوای شما قابل نمایه سازی است. این باید به عنوان یک هشدار باشد که با دستیابی به امتیازات عالی عملکرد می توانید موارد بیشتری را برای عیب یابی ایجاد کنید.

چرا باید مراقبت کنیم

بروزرسانی Page Experience در طی چند ماه دلیل کافی است تا بتوانیم به امتیازات Core Web Vital خود اهمیت دهیم. Google زمان کافی برای آماده سازی سایتهای ما برای تغییر به ما داده است. ما به عنوان متخصصان بهینه سازی ، به دنبال هر مزیتی هستیم که بتوانیم برای ارتقا rank رتبه بندی استفاده کنیم و Web Vital چیزی است که بدون شک هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو کارها را بهبود می بخشد.

پست Chrome 88 به توسعه وب Vital DevTools اضافه می شود اولین بار در Search Engine Land ظاهر شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top