10 راهی که می توانید از زنان در سئو پشتیبانی کنید

thumbnail

صنعت SEO فرصت های زیادی را برای کسب مهارت های رهبری ، کار با شرکت های برتر و کسب حقوق خوب در اختیار شما قرار می دهد.

با این حال ، یک مطالعه اخیر توسط Nicole DeLeon نشان می دهد که در سال 2020 ، 70٪ از سئوکاران مرد شناخته می شوند. ما بهتر از آن میتوانیم انجام دهیم.

با حمایت و تشویق زنان می توانیم نمایندگی زنان را در این صنعت افزایش دهیم. اما اغلب این سال وجود دارد که “از کجا شروع کنم؟”

سوال عالی من از انواع بازاریاب های جستجوگر شناسایی زن – از پیشکسوتان صنعت گرفته تا گرایش های اخیر – خواستم نکات خود را در مورد اینکه چگونه همه ما می توانیم بهتر زنان را در SEO جستجو کنیم ، ارائه دهند. آنچه در اینجا پیشنهاد می کنیم:

1. مشاوره ارائه دهید

مربیگری به معنای مشاوره یا آموزش دادن است. یک تصور غلط رایج این است که مربیگری باید یک رابطه ساختاری یا یک تعهد طولانی مدت باشد. اما راهنمایی در واقع می تواند به سادگی در دسترس قرار دادن خود برای ارائه مشاوره باشد.

دریافت راهنمایی های شخصی می تواند به زنان اعتماد به نفس و اطلاعات لازم برای دستیابی به اهداف شغلی خود را بدهد. این که آیا می توانید هفته ای یک ساعت وقت بدهید یا یک ربع 30 دقیقه فرصت دارید ، یک راهنما برای کمک به زنان و رشد BIPOC (سیاه ، بومی و افراد رنگی) به عنوان بازاریاب باشید.

جکی چو SEO Lead، Intelligence در Uber

“سعی کنید با یک جلسه 30 دقیقه ای هفتگی و به مدت 2-3 ماه شروع به کار کوچک کنید. طبق تجربه من ، ایجاد تعهد به زمان محدود ممکن است ثبت نام در آن را آسان تر کند. علاوه بر اینکه کار درستی است ، به نظر من راهنمایی نیز از نکات مهم کارما است. من اعتقاد زیادی به کارما دارم و فکر می کنم شما آنچه را در دنیا می گیرید به دست می آورید ، بنابراین من سعی می کنم خوبی ها را آنجا بگذارم! “

چیما ممیجه، نویسنده SEO و استراتژیست محتوا در سرویس تبلیغات تبلیغاتی Zenith SEO

“هنگامی که من SEO را شروع کردم ، احساس انزوا کردم زیرا دیگر SEO های جامعه بین المللی را نمی شناسم که شبیه من باشند یا با چالش های منحصر به فرد سیاه پوستی ، مونث و آفریقایی روبرو شوند.

من مجبور بودم چیزهای زیادی را به تنهایی کشف کنم ، این بدان معناست که رشد ، مهارت و مقیاس دهی بیشتر از زمان شخصی طول می کشد تا اینکه من شخصی را راهنمایی کنم.

بسیار جالب خواهد بود اگر جوامعی مانند Women In Tech SEO داشته باشیم ، اما برای سئوکاران آفریقایی که می توانیم از پشتیبانی و مهارت بالاتری نسبت به بازی انفرادی برخوردار شویم.

من همچنین فکر می کنم که باید مربیان بیشتری برای تشویق زنان سیاه پوست به پذیرفتن SEO استفاده شود. من دارم یک برنامه مشابه جایی که نویسندگان متن از کشورهای پیشرفته به بازنویسان کپی و مشاوره از نویسندگان کشورهای در حال توسعه ارائه می دهند. برنامه ای از این دست در سئو می تواند تغییر دهنده بازی باشد که شکاف را از بین برده و به زنان بیشتری کمک می کند تا دید لازم را بدست آورند و سقف های شیشه ای را که فقط توسط سئوکاران مرد لمس می شوند ، خرد کنند. “

مالنی ون ، متخصص بازاریابی دیجیتال

“من به عنوان یک فارغ التحصیل اخیر ، به دلیل برخوردهای جدی با زنان حرفه ای که بسیار مشتاق بودند تا تجربه خود را به اشتراک بگذارند و به من کمک کنند ، در زمینه دیجیتال تسلط بیشتری پیدا کردم.

مربیان همه چیز هستند. این می تواند به عنوان یک مشاوره واقعی یا یک مکالمه یک بار در LinkedIn مستقیم باشد – هر دو به من کمک زیادی کرده اند. برای زنان حرفه ای که درهای خود را به روی کسانی که تازه شروع کرده اند باز کنند ، این به معنای حمایت فوق العاده است ، و همچنین به معنای گرفتن یک صنعت به گستردگی این صنعت و ایجاد ارتباطات و جامعه از آن است ، به نظر من دو چیز در دنیای دیجیتال بسیار مهم هستند “

2. یک محیط کار انعطاف پذیر ارائه دهید

وقتی محل کار در ساعت و مکان انعطاف پذیری ایجاد می کند ، به زنان کمک می کند تعادل کار و زندگی بهتری ایجاد کنند. این امر همچنین می تواند باعث شود زنان بیشتری پس از تشکیل خانواده به کار خود برگردند و بازده خود را حفظ کنند ، که این امر می تواند آنها را در مسیر افزایش حقوق و ارتقا حقوق نگه دارد. در عین حال ، شرکت ها از داشتن استعداد خود و کاهش گردش مالی سود می برند.

نیکول دلون، بنیانگذار و رهبر استراتژیست در North Star Inbound

وی گفت: “آماری که در سراسر صنایع وجود دارد نشان می دهد که وقتی فشار به زیر فشار می رسد ، زنان نان آور خانه هنوز بیشتر از مردان کارهای خانه و مراقبت از کودکان را انجام می دهند. و همه گیری فقط این اختلاف را بیشتر کرده است. گرچه کارفرمایان نمی توانند آنچه در خانه اتفاق می افتد را تغییر دهند ، اما با ایجاد یک محیط کار با ساختار کمتر می توانند مسئولیت های بیشتری را برای زنان انجام دهند. بسیاری از خانم ها مایلند ساعت ها قبل از بیدار شدن بچه های خود یا بعد از خوابیدن این کار را انجام دهند. به آنها اجازه دهید.”

3. تنوع در صف بلندگوها را در اولویت قرار دهید

وقتی از همان صداها می شنویم ، یک فرصت باورنکردنی برای یادگیری را از دست می دهیم. تنوع در صفحات سخنرانی و سخنرانی های خود را در اولویت اصلی خود قرار دهید. و به جای مشاهده آن به عنوان یک جعبه برای بررسی ، وقت خود را صرف برقراری ارتباط با سخنرانان بالقوه با تجربیات و دیدگاه های مختلف کنید ، نه فقط براساس عنوان یا شهرت.

مطالب مرتبط  دانلود قسمت بیست و ششم سریال دل
اریج ابوعلی، بنیانگذار زنان در SEO SEO

اگر مسئولیت سازماندهی صف آرایی بلندگو را بر عهده دارید ، لطفاً فرصت هایی را برای سخنرانان جدید و متنوع ارائه دهید.

اگر خودتان یک سخنران هستید و به داشتن کانون توجه عادت دارید ، به جای استفاده از فرصتی برای خود ، به یک شخص کم نماینده توصیه کنید.

اگر تمایل دارید خودتان صحبت کنید ، قبل از اینکه متعهد شوید در بخشی از یک رویداد متعهد شوید ، همیشه بپرسید که سخنران چیست و اگر به اندازه کافی متنوع نباشد ، توصیه هایی را ارائه دهید. “

4. اعتماد به نفس زنان را تقویت کنید

سندرم ایمپوستر بسیار واقعی است ، به طور تقریبی 70٪ افراد حداقل یک بار در زندگی حرفه ای خود این پدیده را تجربه می کنند. این احساس ناکافی بودن هنگامی که اعتماد به کار و توانایی همسالان خود را تقویت کنیم مطابقت دارد.

ایزی اسمیت، تحلیلگر SEO فنی در Ryte

“چگونه میتوانی کمک کنی؟ اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که به این احساس اعتماد به نفس مبهم دست پیدا کرده اید ، من واقعاً شما را تشویق می کنم که تمام تلاش خود را برای ارائه دست یاری به آن دسته از متخصصین جستجوگر زن با شناسایی زن که با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند ، انجام دهید.

با شناسایی نقاط قوت خود شروع کنید و برای همیشه از آن استفاده کنید (مانند یک ابرقهرمان شگفت انگیز و عصبی). آیا تجربه صحبت در کنفرانس ها را دارید؟ با ارائه تست های آزمایشی یا بازخورد ارائه ، از افرادی که می خواهند آن را امتحان کنند پشتیبانی ارائه دهید. خود را از نظر فنی در نظر بگیرید؟ برای کسی که از پیش فرض ها و ممیزی های خود اطمینان ندارد شریک جنجالی باشید. از لبخند زدن مردم لذت می برید؟ برخی از اطرافیان خود را که دانش مشترکی دارند و کاری را انجام داده اند که سعی در کمک به سئوالات دیگرشان داشته اند ، ستایش کنید.

30 دقیقه – 1 ساعت وقفه در هفته برای انجام این کارها ، می تواند تأثیر مثبتی داشته باشد. اگر برای توانمندسازی اطرافیان خود به کار خود ادامه می دهید ، این نه تنها به استقبال و دسترسی بیشتر این جامعه کمک می کند ، بلکه به این معنی است که ما حتی ذهن هوشمندانه تری داریم که به ایده ها و استراتژی های خلاقانه کمک می کنیم و به ما کمک می کند تا از راه های بهتر با چالش های SEO مقابله کنیم. “

کمیل آرسنا ، ارشد دوره کارشناسی دانشگاه مینه سوتا

“خارجی” بودن می تواند ترسناک باشد. حتی پرسیدن یک سوال می تواند گاهی اوقات من را ناامن کند زیرا نمی خواهم به نظر برسد که نمی دانم چه کاری انجام می دهم. من فکر می کنم برای کاهش شکاف جنسیتی در این زمینه ، می توان با اعتماد به نفس بیشتر از زنان حمایت کرد. آنها به اندازه مردان حق حضور در آنجا را دارند ، اما من فکر می کنم که تردید به خود می تواند در بعضی مواقع سد راه شود. “

5. با سبک های مختلف ارتباطی کار کنید

وقتی صحبت از برقراری ارتباط می شود هیچ یک از ویژگی های همه جانبه وجود ندارد. اختصاص دادن زمان برای یادگیری سبک ارتباطی و تنظیمات هر یک از اعضای تیم می تواند بنیادی را برای موفقیت ایجاد کند.

جسیکا ژیراردی، استراتژیست در Uproer

“از کارمندان خود بپرسید که سبک ارتباطی طبیعی آنها چیست و راهی برای کار با آن پیدا کنید. به عنوان یک مهاجر ، موارد زیادی وجود دارد که من می گفتم یا راه هایی که در استرالیا برای برقراری ارتباط استفاده می کردم ، فقط در ایالات متحده کار نمی کند. سبک ارتباطی من آرام است ، اما نکته مهم – کلمات را کم نمی آورم ، اما دوست دارم به طور جدی در مورد قهوه صحبت کنم.

در ایالات متحده ، من همیشه احساس نیاز کرده ام که کلماتم را جمع کنم ، کمی خوشروتر باشم و همیشه در اتاق کنفرانس صحبت های جدی داشته باشم. داشتن فضایی برای برقراری ارتباط به سبکی که برای من مفید باشد – حداقل در داخل – کار را برای من راحت تر می کند و لذتی که از کارم می گیرم را افزایش می دهد. ارتباط کلیدی است. “

6. طرفدار جنسیت و برابری حقوق هنگام استخدام باشید

ضرب المثل منسوخ شده را قبول نکنید ، “فقط تعداد زنان نامزد وجود ندارد.”

مطالب مرتبط  نحوه تغییر عملکرد PPC هنگام وقایع خاص COVID-19 را ردیابی کنید

اگر در روند استخدام شما موانعی برای زنان وجود دارد ، در نظر بگیرید. به عنوان مثال ، بگویید که روش اصلی تبلیغ برای ارسال شغل شما اشتراک با شبکه شما است ، اما شبکه شما بیشتر از مردان تشکیل شده است.

یا اینکه ، اگر شرح شغل شما شامل زبان انحصاری یا مردانه ای مانند “راک استار” ، “خبره” یا “قاطعانه” است ، توجه کنید. کلمات بیش از حد مردانه حاکی از یک فرهنگ بیش از حد مردانه است که می تواند برای زنان و همچنین گروه های اقلیت ناخوشایند باشد.

موانع بسیاری وجود دارد که منجر به ایجاد کاندیدای نامزدی می شود که اکثراً خالی از زنان است. با آگاهی از تعصبات غالباً ناخودآگاه که این سد راه ها را ایجاد می کنند ، می توانیم برای همیشه فرضیه منسوخ شده را از بین ببریم.

نیکی موزیر، رئیس سئو در دو اکتبر

“من فکر می کنم اولین قدم در حمایت از متخصصین شناسایی زن در صنعت جستجو ادامه آگاهی از وجود ناسازگاری در زمینه های مهم مانند دستمزد و استخدام زنان است. متاسفانه این در بسیاری از صنایع رایج است.

پس از آگاهی یافتن به موضوع ، من فکر می کنم برای افراد برجسته و سازمان ها (اعم از داخلی و آژانس ها) صحبت در حمایت از حقوق برابر و اهمیت برابری جنسیتی در استخدام برای نقش های سئو بسیار مهم است. داشتن جوامع حمایتی مانند Women in Tech SEO (وسایل عظیم برای Areej AbuAli) همچنین برای داشتن فضای امن به زنان برای گفتگو در مورد مبارزاتی که می کنند و گرفتن مشاوره از زنان دیگر بسیار مهم است. “

7. ابتکارات مربوط به تنوع را به عنوان بخشی منظم از تجارت خود در آورید

استخدام زنان و حقوق برابر گام بزرگی است ، اما مطمئناً نباید در همین جا متوقف شود. پس از استخدام زنان ، منابعی را در آنها سرمایه گذاری کنید تا به آنها کمک کند تا به رشد خود ادامه دهند.

به طور خلاصه ، نگذارید تنوع یک مکالمه یک بار باشد. هنگامی که این مورد مداوم در تمام ابتکارات تجاری باشد ، از جشن های تعطیلات گرفته تا موقعیت های رهبری ، شما پشتیبانی واقعی ارائه می دهید.

دیزی ری کوئکر، بازاریاب محتوا SEO

“اگر شما یک پلت فرم دارید ، متخصصان متنوعی را تقویت و پشتیبانی کنید. اگر تیم یا شرکتی را اداره می کنید ، نمایندگی را با افرادی که استخدام می کنید ، مربی یا ارتقا دهید افزایش دهید. اگر رویدادی را اجرا می کنید ، یک پنل متنوع از بلندگوها را درخواست کنید. ابتکارات مربوط به تنوع را بخشی از تجارت منظم خود قرار دهید ، نه فقط ریگور. “

8- با نسل جدید بازاریاب صحبت کنید

معرفی متخصصین شناسایی زن در این زمینه بسیار مهم است. اگر دانشگاه ها این موضوع را در برنامه درسی خود قرار ندهند ، این خلا of زنانی را ایجاد می کند که ممکن است اطلاعات کافی در مورد SEO نداشته باشند و آن را به عنوان یک شغل حرفه ای در نظر بگیرند.

دنبال فرصتهای رهبری فکر مانند سخنرانی برای دانشگاهها یا سازمانی محلی باشید که از دانشجویان و / یا فارغ التحصیلان اخیر پشتیبانی می کند. با صحبت در مورد موضوع و گپ و گفتگوی تن به تن با نسل جدید بازاریاب ، ما فضایی را برای آنها ایجاد می کنیم تا به این حوزه علاقه مند شده و به دنبال یادگیری بیشتر باشند.

9. حمایت عمومی از زنان در شبکه های اجتماعی

هرچه افراد موفقیت را بیشتر ببینیم و بتوانیم با آنها ارتباط برقرار کنیم ، اعتماد به نفس بیشتری برای دنبال کردن همان نقش ها داریم. با افزایش دسترسی زنان به شبکه های اجتماعی ، اصطلاحاً جایگاه خود را در میز SEO به سایر نقاط جهان نشان می دهیم. چند روش آسان برای انجام این کار؟

  • پست ها را لایک کنید و به اشتراک بگذارید
  • اظهارات متفکرانه را اظهار نظر کنید
  • در سراسر سیستم عامل ، زنان و BIPOC را دنبال کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید
  • به زنان اجازه دهید بدانند که محتوای آنها را به صورت آفلاین نیز دوست دارید – وقتی شخصی تعارفات را از اجتماعی خارج می کند و می گوید: “سلام ، من محتوای شما را دوست دارم” باعث دلگرمی است.

در حالی که ما در مورد این موضوع هستیم: لطفا در زمینه اجتماعی با مهربانی رفتار کنید. اگر با نظر شخص دیگری مخالف هستید و احساس می کنید باید بلند صحبت کنید ، هدف خود را به یک بحث محترمانه و آزاد باز اختصاص دهید که به جای نظرات با سوالات همراه باشد.

و داشتن این مکالمات به صورت خصوصی را در نظر بگیرید؛ این می تواند برای سازندگان جدید ایجاد ترس کند که شاهد انتقادات در مورد بسیاری از پست ها هستند.

10. گوش کن

این نکته آخر فراتر از SEO است. اگر با این دست مخالفت نکرده اید ، تصور کنید در کار خود ظلمی را تجربه کرده اید و مورد بی توجهی قرار گرفته اید. این می تواند دید شما را نسبت به محل کار شما – و کل صنعت – برای همیشه لکه دار کند.

اگر مسئله ای توسط یک زن یا فرد رنگین پوست مطرح شده است ، لطفاً آن را کنار نگذارید. گوش کنید ، و با هم می توانیم صنعتی ایجاد کنیم که از هر فردی احترام و احترام بگذارد.

پست 10 راهی که می توانید از زنان در SEO پشتیبانی کنید اولین بار در Search Engine Land ظاهر شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top