کلمات کلیدی در دامنه های سطح بالا عمومی به شما در رتبه بندی بهتر کمک نمی کنند

thumbnail

“جان مولر ، تحلیلگر روند وب مستر در Google ، در مورد دامنه های سطح بالای عمومی مانند” شغل ها “در یک قسمت از این گفت:” نه ، شما از داشتن یک کلمه کلیدی مانند آن در دامنه سطح بالای خود جایزه خاصی دریافت نمی کنید. ” ازGoogleWebmasters بپرسید.

توضیحات مولر به راهنمایی مربوط می شود که برای اولین بار در سال 2015 منتشر شد ، که در آن گوگل توضیح داد که به طور کلی ، سیستم های آن مانند سایر gLTD ها (مانند .com و .org) با دامنه های جدید سطح بالا عمومی (gTLD) برخورد می کنند. وی افزود: “این از طریق طراحی انجام می شود ،” فقط به این دلیل که یک وب سایت دارای یک کلمه کلیدی در نام دامنه خود است ، به این معنی نیست که برای کلمه کلیدی آن بیشتر از سایرین مرتبط است. “

Google تقریباً (یکسان) است. Google با دامنه های سطح بالا زیر همان برخورداری با دامنه های .com یا .org را دارد:

  • gTLD های جدید (مانند. مشاغل و .how).
  • TLD های مارک (مانند .BMW).
  • TLD های منطقه ای عمومی (مانند .london یا .asia).
مطالب مرتبط  بهینه سازی بازخورد: اولین رویکرد کاربر برای SEO

در اسناد راهنمای کنسول جستجو در این شرکت آمده است: “مگر اینکه یک دامنه سطح بالا به عنوان دامنه سطح بالا کد کشور (ccTLD) ثبت شود ، Google با هر TLD که از طریق منطقه ریشه IANA DNS برطرف می شود به عنوان gTLD رفتار خواهد کرد”.

استثنا Google نام دامنه های سطح بالا کد کشور را در نظر می گیرد (ccTLDs ؛ به عنوان مثال .vn برای ویتنام) به عنوان یک سیگنال قوی در نظر گرفته شده است که یک سایت برای کاربران یک کشور خاص در نظر گرفته شده است. بیشتر ccTLD ها منجر به هدف گذاری ژئوگل وب سایت در وب سایت می شوند.

بخوانید: راهنمای اساسی SEO: در علم سئو تسلط پیدا کنید

اگر شما از ccTLD استفاده می کنید و می خواهید کاربران کشورهای مختلف را هدف قرار دهید ، “شما در بالادست شنا می کنید ،” مت کاتس ، که قبلاً از Google بود ، گفت: “به طور کلی ، اگر چیزی مانند .jp را ببینیم ، ما وی گفت: “معمولاً تصور می کنم که مربوط به ژاپن است و به نروژ یا سوئد یا فنلاند یا موارد مشابه مربوط نیست.” این هنوز هم تا حد زیادی درست است.

مطالب مرتبط  SEL 20200728

با این حال ، برخی ccTLD ها به اندازه کافی عمومی هستند که گوگل به مدیران وب اجازه می دهد تا آنها را به کشورهای مختلف هدف قرار دهند. اینها TLD های باطل هستند (مانند .tv و .me) و گوگل با آنها به عنوان یک gTLD رفتار می کند. لیست کامل ccTLD های عمومی در مرکز راهنمایی Search Console موجود است.

چرا اهمیت می دهیم جری جعل یک کلمه کلیدی در نام دامنه خود با استفاده از یکی از TLD های بالا به شما در رتبه بندی بهتر برای سeriesالات مربوطه کمک نمی کند. اگرچه ممکن است با به یادماندنی نگه داشتن URL شما به مارک تجاری شما کمک کند ، اما با استفاده از یک TLD نامناسب مانند ccTLD غیر عمومی ، می تواند سیگنال های اشتباهی را برای موتورهای جستجو و کاربران ارسال کند که سایت شما برای چه منظور است.

پست کلمات کلیدی در دامنه های سطح بالا عمومی به شما در رتبه بندی بهتر کمک نمی کنند اولین بار در Search Engine Land ظاهر شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top