چگونه CarParts.com از فناوری CDP برای ایجاد تجارب مشتری مدار استفاده می کند

thumbnail

قبل از اتخاذ بستر اطلاعات مشتری (CDP) ، CarParts.com مجموعه داده گسترده ای از داده های رفتاری مشتری را داشت ، اما برای استفاده از آن مقیاس بندی داشت. علاوه بر این ، همانطور که دوست داشت ، قادر به دریافت بینشی از سیگنالهای زمان واقعی نبود.

هومن اخوان ، مدیر CMO از CarParts.com ، در جلسه اخیر در کنفرانس مجازی MarTech گفت: “ما واقعاً به آن شخصی سازی یک به یک نمی رسیدیم و احساس می کردیم در حال کوتاهی هستیم.” “با تمام پیشرفت های موجود در CDP ، این ارزش را داشتیم که بتوانیم صدای مشتری را درک کنیم و بتوانیم به صورت کاملاً مرتبط و شخصی برای آنها بازاریابی کنیم.”

در این نشست ، تحت عنوان “قوانین جدید بازاریابی: چگونه CDP SmartHub می تواند تجربه هایی را ایجاد کند که با مشتریانی که در آن هستند ملاقات می کند” ، ویژای چیتور ، بنیانگذار و مدیر عامل Blueshift با اخوان در مورد تقسیم سفرهای مشتری در دنیای همیشه فعال ما صحبت کرد و اینکه چگونه بازاریابان وظیفه دارند مشتری را از طریق تمام داده های ایجاد شده درک کنند. CarParts.com Blueshift’s SmartHub CDP را برای کمک به رفع چالشهایی که با آن روبرو شده است ، تصویب کرد.

ارسال یک چهارم میلیارد پیام شخصی

اخوان گفت: “از طریق ادغام SmartHub CDP ، فقط در این سال بیش از یك چهار میلیارد پیام شخصی به یك فرد تولید كرده ایم.” .

به عنوان مثال ، اخوان گفت ، در قسمت های عمودی قطعات خودرو ، بارزترین ویژگی وسیله نقلیه ای است که شخص با آن رانندگی می کند. یکی ممکن است یک کامیون Chevy داشته باشد و دیگری ممکن است فورد Taurus را رانندگی کند ، و راهی که شما در اطراف وسیله نقلیه آنها برای آنها بازاریابی می کنید بیانگر این خصوصیات منحصر به فرد است.

وی گفت: “اما همین امر در بسیاری از عمودهای مختلف اعمال می شود.” “این به درک واقعی مشتری شما و ایجاد این نمایه برمی گردد” ، که به تنظیمات و عوامل انگیزشی فرد می پردازد. اخوان گفت ، سپس ، و فقط در این صورت است که می توانید استراتژی طراحی کنید و فناوری را به کار بگیرید که به شما امکان می دهد با آن فرد به روشی کاملا شخصی صحبت کنید.

مطالب مرتبط  دانلود قسمت بیست و چهارم سریال دل

اخوان مشخصات ویژه CarParts.com را که در پلتفرمی جستجو می کرد ، شامل جزئیات دقیق کرد:

  • مقیاس پذیری – توانایی به راحتی خوردن میلیون ها رکورد از اطلاعات مشتری ، از جمله تمام داده های تولید شده توسط خریداران تجارت الکترونیکی هر روز.
  • UX – یک رابط کاربر پسند که بازاریابان را قادر می سازد بدون انجام یک کار کار دستی ، بخشهایی را تشکیل دهند و کمپین های خود را تنظیم کنند.
  • تلفیق سیگنالهای کاربر در زمان واقعی – از آنجا که داده های زیادی به طور مداوم در حال تولید هستند و مشتریان به سرعت در حال تصمیم گیری در مورد خرید هستند ، بسیار مهم است که بازاریاب ها بتوانند از این داده ها قبل از بیات شدن استفاده کنند.
  • مدل سازی پیش بینی – هنگامی که همه داده ها در دسترس بود ، شما باید بتوانید از آنها برای به دست آوردن بینش درباره مشتریان و مشتریان بالقوه استفاده کنید. آیا این فرد در طول عمر مشتری از ارزش بالایی برخوردار است یا اینکه شخص دچار ریزش می شود؟ بسته به پاسخ ، شما به روش دیگری به بازاریابی آنها نزدیک می شوید.

اخوان گفت ، با یک سکوی مرکزی ، یک مرکز اصلی ، که همه این موارد را در بر می گیرد ، “شما می توانید رویکردهای کاملاً سفارشی متناسب با این موارد داشته باشید ، می دانید مخاطبان بسیار بسیار متفاوتی.” “بدون آن ، شما قادر به رسیدن به آن شخصی سازی یک به یک نیستید.”

چیتور خاطرنشان کرد ، هنگام مکالمه با بازاریابان ، هرگز با کمبود ایده یا عدم تمرکز بر مشتری مواجه نمی شود. وی گفت: “من فکر می کنم محدودیتی که بسیاری از بازاریابان را متوقف می کند … فقدان بستر مناسب فناوری است که می تواند به آنها در تکرار و ارائه تجربیات با سرعت ایده های خود کمک کند.”

استراتژی omnichannel برای جهانی چند لمسی

پنج یا ده سال پیش ، هر کانال بازاریابی در یک سیلو مدیریت می شد و افرادی که در آن کانال کار می کردند ، تصویر بزرگتری از کل سفر مشتری نداشتند. بنابراین ، چیزی به عنوان استراتژی بازاریابی همه کانال نمی تواند وجود داشته باشد.

مطالب مرتبط  گوگل پیوندهای جدید COVID-19 و Telehealth GMB را برای ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ارائه می دهد

اخوان گفت: “امروز ، رفتار مصرف کننده در حال تغییر است و مصرف کنندگان فقط با یک نقطه تماس یا فقط یک کانال بازاریابی با شما تعامل ندارند.” “به طور متوسط ​​، احتمالاً حداقل پنج تا 10 تعامل در کانالهای مختلف وجود دارد که قبل از وقوع یک رویداد تبدیل اتفاق می افتد. بنابراین ، واقعاً داشتن یک مرکز اصلی که تمام این بینش ها را از طریق چندین نقطه تماس و کانال های بازاریابی جذب و بلعیده است ، واقعاً به شما این امکان را می دهد که از طریق کانال های مختلف آن تجربه انسجام واقعی را داشته باشید. “

اخوان گفت: یکی از نمونه های خوب این چگونگی ادغام CDP در مرکز تماس CarParts.com است. هنگامی که مشتری یا مشتری احتمالی تماس می گیرد ، نماینده باید به اطلاعاتی که شخص قبلاً بصورت آنلاین فاش کرده است ، مانند وسایل نقلیه یا قطعات خاصی که مشاهده کرده است ، دسترسی داشته باشد. به این ترتیب ، لازم نیست فرد از ابتدا توضیح دهد که چه چیزی نیاز دارد.

وی گفت: “در پایان روز ، وقت وقت است و شما می خواهید این تجربه های یکپارچه را بسازید و آنها را سریع بسازید.” “مشتریان از آن قدردانی می کنند.”

و آنها قدردانی خود را از این تجربه مشتری نشان داده اند. اخوان می گوید هنگام شخصی سازی پیام ها ، نرخ کلیک تا 400٪ افزایش یافته است. اخوان خاطرنشان می کند: “چه کسی می خواهد یک پیام عمومی دریافت کند؟” “اگر آنها چیزهای عمومی را ببینند که در واقع با نیازها یا انگیزه های آنها صحبت نمی کند ، احتمالاً فقط آن تبلیغات را تنظیم می کنند.” علاوه بر این ، تصویب CDP به CarParts.com اجازه داده تا درآمد خود را از طریق ایمیل از طریق 2X افزایش دهد.

پست چگونه CarParts.com از فناوری CDP برای ایجاد تجارب مشتری مداری استفاده می کند اولین بار در Search Engine Land ظاهر شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top