هنوز به پایین برخورد کردیم؟ آنچه گزارش درآمد جدید در مورد تأثیر COVID در تبلیغات دیجیتال می گوید

thumbnail

“ما سه هفته گذشته از سه ماهه اول سال 2020 کاهش قابل توجهی در تقاضا برای تبلیغات و همچنین کاهش مرتبط با قیمت گذاری تبلیغات را تجربه کردیم.” – فیس بوک (درآمدهای تبلیغاتی نسبت به سال گذشته 17٪ افزایش یافته و به 17.4 میلیارد دلار رسیده است.)

” . . اما پس از آن در ماه مارس ، کاهش چشمگیر درآمد در آگهی را تجربه کردیم “- Google / الفبای (درآمدهای تبلیغاتی 10٪ نسبت به سال گذشته به 33.8 میلیارد دلار برای سه ماهه افزایش یافته است.)

” . . شروع محکم به سه ماهه که تحت تأثیر اختلال گسترده اقتصادی مربوط به COVID-19 در ماه مارس بود. ” – توییتر (درآمد آگهی نسبت به سال گذشته 682 میلیون دلار مسطح بود.)

“در حالی که بسیاری از بودجه های تبلیغاتی به دلیل COVID-19 کاهش یافته اند ، ما در دو ماه اول سه ماهه رشد بالایی از درآمد را تجربه کردیم که رشد پایین تر ما را در ماه مارس جبران می کند.” – ضربه محکم و ناگهانی (درآمد 44 درصد نسبت به سال گذشته به 462 میلیون دلار افزایش یافته است.)

” . . کاهش قابل توجه در هزینه تبلیغات ، که بر مشاغل جستجو و پیوند ما تأثیر گذاشته است. ” – مایکروسافت (درآمد آگهی جستجو 1٪ رشد داشته و درآمد LinkedIn 21٪ افزایش یافته است.)

اظهارات فوق از بیانیه های مطبوعاتی رسمی سه ماهه شرکت ها یا درآمدزایی برای دوره منتهی به 31 مارس 2020 به دست می آید. آنها تأثیر ناگهانی COVID-19 در مشاغل تبلیغاتی خود را در هفته های آخر سه ماهه نشان می دهند و آنچه را که قوی بوده است بازتاب می دهد. شروع سال

پاسخ مستقیم بافر بود

با وجود جشن یا قحطی این بحران ، بسیاری از شرکت ها شاهد افزایش تقاضا بودند و شرکت هایی که همچنان به دیدن ROI از برنامه های عملکردی خود ادامه می دادند ، این دوره را برگزار می کردند و یا هزینه های تبلیغ را در کانال های خاص افزایش می دادند. فیس بوک ، و اسنپ از تأثیر مثبت درآمدهای پاسخ مستقیم در پایان سه ماهه یاد کردند.

دیوید ونر ، فیس بوک CFO ، گفت آگهی دهندگان عملکردی که “آن نتایج را که به دنبال آن هستند” دریافت می کنند ، هزینه های خود را ادامه می دهند ، در حالی که آنهایی که “به دنبال آفلاین یا بیشتر مارک قیف هستند ، در آنجا شاهد بازپرداخت بیشتری در خرج کردن هستیم.”

یوتیوب در پاسخ مستقیم اقدام به ایجاد جاده هایی کرده است ، اما مدت هاست که به تبلیغ تبلیغ کنندگان برند و بودجه تلویزیون آنها علاقه مند است. در سه ماه گذشته ، این کمپین های عملکردی بودند که در حالیکه شرکت ها کمپین های مارک تجاری خود را عقب انداختند ، ادامه یافت.

مطالب مرتبط  برای مدیریت تبلیغات تجاری دیجیتال خود نرم افزار در نظر دارید؟ در اینجا آنچه شما باید بدانید

روت پورات ، گوگل و الفبای CFO در مورد YouTube گفتند: “پاسخ مستقیم همچنان به رشد سالانه سال به سال در کل سال قبل رسیده است.” “رشد تبلیغات برند در دو ماه اول سه ماهه شتاب گرفت ، اما در اواسط ماه مارس شروع به تجربه یک سرگرمی کرد.” این امر باعث شد رشد درآمد سالانه تبلیغ YouTube در سال به “رقم های تک رقمی بالا” کند شود.

مدیر عامل شرکت ساندر پیچای ، نصب برنامه ها و بازی ها را مناطقی دانست که YouTube در پاسخ مستقیم به آن دامن زده است.

اسنپ ​​، که رشد درآمد سه ماهه قوی خود را 44٪ نسبت به سال گذشته گزارش کرده است ، گفت که درآمد پاسخ مستقیم آن به عنوان سهمی از کل آگهی شرکت در دو سال گذشته دو برابر شده است. جرمی گورمن ، مدیر ارشد بازرگانی اسنپ در مورد تماس با درآمد گفت: “در نتیجه ، این استراتژی ما را برای این بحران فوری و همچنین به دست گرفتن سهم بازار تبلیغات دیجیتال در مسیر بهبود قرار داده است.”

حس آنچه باید بیاید

با توجه به بی ثباتی اوضاع ، بسیاری از شرکت ها از ارائه راهنمایی مالی برای سه ماهه دوم سال 2020 خودداری کردند. با این حال ، بر اساس چندین بیانیه ، به نظر می رسد فروردین ماه مانند ماه مارس در حال شکل گیری است ، به این معنی که ممکن است اوضاع خیلی پیشرفت نکند. اما ممکن است به پایین برخورد کنیم

روت پورات گوگل در چند هفته اول آوریل گفت که از پایان ماه مارس جستجو شاهد کاهش بیشتر در درآمد سالانه نبوده و درآمد آگهی پاسخ مستقیم YouTube همچنان قوی است. اما وی خاطرنشان كرد: “ما شاهد كاهش مداوم تبلیغات تجاری هستیم.”

به همین ترتیب ، فیس بوک اعلام کرد که “علائم ثبات” را در سه هفته اول آوریل دیده است. این شرکت گفت که درآمد آگهی نسبت به مدت مشابه سال گذشته تقریباً مسطح بوده و از رشد 17٪ نسبت به سال گذشته در سه ماهه اول سال 2020 کاهش یافته است. “روند ماه آوریل نشان دهنده ضعف در تمام جغرافیای کاربر ما به عنوان بیشتر از کشورهای اصلی ما به نوعی دستورالعمل های مربوط به سرپناه در عمل بوده است. “

مایکروسافت گفت که انتظار دارد سطح خرج تبلیغاتی به میزان قابل توجهی پایین تر که در ماه مارس دیده می شود ، در این سه ماه ادامه یابد ، “این امر به جستجوی و LinkedIn تأثیر می گذارد.”

مطالب مرتبط  آیا می دانید گوگل در SERP های خود از 810 ویژگی استفاده می کند؟

احساسات خریدار رسانه ای ، برنامه های خلاقانه

IAB در تازه ترین نظرسنجی خود در مورد خریداران رسانه ها ، منتشر شده در پنجشنبه ، IAB در مورد برنامه های هزینه تبلیغات برای مارس تا ژوئن سؤال کرد. در مقایسه با آخرین نظرسنجی در ماه مارس ، پیشرفت انتظارات دیجیتالی کمی بهبود یافته است ، اما آنها همچنان در مرحله پایین قرار دارند.

در نظرسنجی ماه مارس IAB ، خریداران گفتند که انتظار دارند بودجه های تبلیغاتی دیجیتال به طور متوسط ​​در سه ماهه دوم 33 درصد کاهش یابد ، در حالی که بررسی ماه آوریل یک کاهش ناچیز را به طور متوسط ​​29 درصد کاهش داد. در مقابل ، پیش بینی هزینه های رسانه های سنتی برای سه ماهه دوم از کاهش 39٪ به طور متوسط ​​در ماه مارس به 44٪ در ماه آوریل سقوط کرد.

جستجو و اجتماعی به نظر می رسد که برای بازگشت به موقعیت مناسب است. این بودجه ها هنوز پایینتر از برنامه هستند ، اما کاهش برنامه ریزی شده برای این سه ماه در دوره بین دو بررسی ، بطور قابل توجهی کاهش یافته است ، همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است.

IAB با نگاه به هدفمندی و تاکتیک های خرید ، علاقه بیشتری به جغرافیایی ملی و محلی و همچنین خرید مستقیم با ناشران ممتاز پیدا کرده است. علاقه به اهداف جغرافیایی حس می کند که تاثیر ویروس و سرپناه در سیاست های مکان متفاوت است.

در مقابل ، در ماه مارس و آوریل ، میزان خرید جمعیتی و خریدهای هدفمند مخاطبان کاهش یافته است. این ممکن است بازتابی از تغییرات چشمگیر در رفتار مصرف کننده باعث شده است تا مخاطبان موجود کمتر اثربخش باشند.

صرف نظر از تغییرات در هزینه ، 73٪ از تبلیغ کنندگان گفتند که آنها در حال تغییر و توسعه دارایی های خلاق جدید هستند. از كساني كه به روزرساني خلاقانه مي كنند ، 58٪ اظهار داشتند كه قصد دارند از coronavirus ، COVID-19 استفاده كنند ، يا به نوعي منعكس كننده بحران در تبليغات خود باشند. مطمئناً ، تبلیغ کنندگان نمی خواهند ناشنوا باشند ، اما این سؤال را ایجاد می کند که آیا مصرف کنندگان با استفاده از تبلیغات که در مورد “این زمان های نامشخص” صحبت می کنند ، خسته و یا حتی تاج کور خواهند شد.

The post آیا ما هنوز به پایین ضربه خورده ایم؟ آنچه گزارش درآمد جدید درباره تأثیر COVID در تبلیغات دیجیتال می گوید ، برای اولین بار در Land Engine Land ظاهر شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top