زمان برنامه C است: تنظیم بودجه های بازاریابی در مواقع بحرانی

thumbnail

آشفتگی ناگهانی جهانی ناشی از بیماری همه گیر COVID-19 ، صنایع را به لبه پرتگاه کشانده و بسیاری از شرکت ها مجبور شده اند برنامه A و حتی استراتژی های Plan B را از پنجره خارج کنند. به این دلیل که وقتی صحبت از مدیریت بحران در این مقیاس می شود ، این به معنای شروع با “برنامه C” است.

مایکل تراپانی ، مدیر ارشد محصولات بازاریابی برای آکوستیک.

به گفته تراپانی ، كه در طی سخنرانی خود تحت عنوان “چگونه می توان بودجه بازاریابی را در زمان بحران مدیریت كرد” در كنفرانس اخیر MarTech این دیدگاه ها را به اشتراک گذاشت ، مهم این است كه قبل از نیاز به ایجاد برنامه C اقدام كنید.

برای کسانی که تحت تأثیر همه گیر قرار گرفته اند ، اکنون زمان مهمی است که باید اطمینان حاصل شود که دوباره چشم شما را کور نمی کنند ، زیرا بسیاری از سازمان ها در برنامه ریزی پاییز برای شروع 1 ژانویه سال مالی بعدی عمیق هستند.

“حالا ، این لازم نیست که یک کار انفرادی باشد ، بلکه باید یک فعالیت تیمی باشد. و بهترین ایده ها از طرف افرادی خواهد آمد که متفاوت از شما فکر می کنند. ”

وی گفت: “شما ممکن است در مورد تمام سناریوها ، به ویژه از سایر سازمانهای عملکردی ، نه فقط در بازاریابی فکر نکنید. اما اگر برخی از پرسنل فروش خود را از دست دهید چه اتفاقی می افتد. خوب ، اگر قرار است خط لوله شما به درستی از کارمندان فروش پشتیبانی کند ، باید مدل خود را تغییر دهید. بنابراین برای همه ما مهم است که در مورد نظرات و دیدگاه های دیگری که ممکن است در ایجاد این طرح C کمک کنند ، فکر کنیم. ”

شکستن سناریوها

اگرچه همه گیری ممکن است جدیدترین نمونه بحران باشد ، دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است یک شرکت برای کاهش سریع بودجه لازم داشته باشد. در مورد چگونگی مدیریت این امر برای سازمان خود ، تراپانی گفت که ارزیابی گزینه های شما مهم است.

وی گفت: “من پیشنهاد می كنم هر زمان كه بخواهیم بودجه كاملاً متفاوتی از آنچه در ابتدا برنامه ریزی كرده بودید كه به اهداف خود بازگردد این است كه یك بودجه تولید نكنید اما سه بودجه تولید كنید.”

مطالب مرتبط  چرا ما در حال ایجاد یک تجربه محتوای جدید برای SMX هستیم

“بگذارید بگوییم درخواست شما 20٪ کاهش بود. سناریوی یک حدود 5 تا 10 درصد بیشتر از کاهش درخواستی خواهد بود. “

اساساً ، این سناریویی است که شما به یک مدیر مالی ارائه می دهید که درخواست کاهش بودجه را تأمین می کند ، اما همچنین اطمینان می دهد که بخش شما می تواند اهداف فعلی عملکرد را هدف قرار دهد.

حتی اگر مدیر مالی به دنبال آن نباشد ، “مهم است که شما گزینه ای را داشته باشید که شامل بهترین تلاش شما برای رسیدن به اهداف موجود قبل از هر بحرانی باشد. و در صورت تغییر اوضاع از نظر تیم مالی ، در صورت تغییر اوضاع ، شما یک برنامه آماده بیل دارید. “

سپس سناریوی دو وجود دارد ، جایی که در صورت درخواست ، بودجه کامل را کاهش می دهید. در این حالت ، تغییرات استراتژیک باید در بخش انجام شود.

سناریوی سوم فقط برای شما مناسب است و نباید با مدیر مالی شما در میان گذاشته شود. در این صورت بودجه ای بسازید که حتی کمتر از آنچه در ابتدا درخواست شده بود ، باشد.

تراپانی گفت: “بعید نیست كه شما مجبور شوید یك بار دیگر آن را كاهش دهید.” وی گفت: “داشتن این سناریو به شما کمک می کند تا به سختی فکر کنید که در صورت وقوع بدترین حالت ممکن است چه کاری باید انجام دهید. به عنوان یک پاداش ، فقط در کاهش 20٪ احساس خوبی به شما خواهد داد. “

تنظیم استراتژی های خود

همانطور که Trapani در بالا گفت ، انجام کاهش تقاضا در بودجه بازاریابی به معنای تغییر استراتژی های شما برای انعکاس کیف سبکی است که از آن خارج می شوید. هیچ وقت یک روند آسان انجام نخواهد شد.

وی گفت: “شما نمی توانید سعی کنید برنامه A را با پول Plan C انجام دهید.” “شما باید کارهای بیشتری را با مبلغ مناسب شروع کنید ، و این بدان معنی است که هدف شما پایین تر خواهد بود و اهدافی که قصد دارید برای رسیدن به آنها کمتر از آنچه که در آن قرار داشتید ، باشد.”

مطالب مرتبط  تقریباً دو سوم ناشران آنلاین در اوایل ماه مه CPM های کمتری را دیدند

برای مبتدیان ، ابتدا اعداد بزرگ را در اولویت قرار دهید. این موارد مانند رسانه های پولی ، فعالیت های بازاریابی در رویدادهای بزرگ و سرمایه گذاری در martech است. ترپانی گفت ، حتی در آن مناطق ، اطمینان حاصل کنید که در استفاده بیشتر از سرمایه خود فکر کرده اید.

“اطمینان حاصل کنید که A-game خود را به هر فرصتی می رسانید زیرا این چیزی است که در واقع بسیار موثر خواهد بود.”

در مرحله دوم ، بگذارید اهداف تصمیمات شما را هدایت کنند.

وی گفت: “همه چیز از اهداف شغلی شما ، خواه فروش ما باشد ، خواه تبدیل آن باشد ، چه تمدید باشد یا باعث افزایش وفاداری مشتریان شود … این اهداف را به تصمیمات خود برگردانید.”

در آخر ، اجازه دهید ابزارهای بازاریابی شما را به سمت رسیدن به این اهداف سوق دهند. این شامل استفاده از ابزاری مانند سیستم عامل های اتوماسیون برای کمک به شما در انجام کار بیشتر با کمتر است. موتورهای شخصی سازی همچنین برای خودکار سازی کشف محتوا مناسب هستند و سیستم عامل های مدیریت پروژه می توانند به تیم ها کمک کنند تا کارایی بیشتری داشته باشند.

“ابزارهای زیادی وجود دارد که واقعاً می تواند به شما کمک کند هوشمندانه تر کار کنید ، به خصوص اگر با کارکنان کمتری یا بودجه کمتری کار می کنید.”

همانطور که تراپانی قبلاً گفت ، این تصمیمات سختی است ، اما شما باید با اطمینان به آنها نزدیک شوید.

وی گفت: “این را فهمیدید.” “با مهارت های صحیح و روش های صحیح ، می توانید این شرایط دشوار را که در آن قرار دارید بگیرید ، از آن بیاموزید و نتایج کسب و کار خود ، شرکت خود و تیم خود را که به دنبال آن هستید ، بدست آورید.”

“بنابراین نفس عمیق بکشید ، نفس بکشید و به کار بپردازید.”

پست زمان برنامه C است: تنظیم بودجه بازاریابی در زمان بحران اولین بار در Search Engine Land ظاهر شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top