حل یک مسئله قدیمی SEO-PPC: چگونه می توان نام تجاری خود را بر اساس افزایش قیمت پیشنهاد داد

thumbnail

تبلیغات در کلمات کلیدی با مارک تجاری اغلب اشتباه گرفته می شود. تبلیغ کنندگان یا برای کلمات کلیدی مارک شده اعتبار زیادی می گیرند یا تأثیر کلمات کلیدی مارک را کاملاً صفر می دانند (آیا eBay فقط اثبات کرد که تبلیغات جستجوی پولی کار نمی کند؟).

سوالی که هست اغلب پرسیده می شود: آیا باید روی کلمات کلیدی مارک دار سرمایه گذاری کنیم؟

با این حال ، سوال ما باید بپرسید: چگونه بسیار آیا باید روی کلمات کلیدی مارک دار سرمایه گذاری کنیم تا یک ROI افزایشی مثبت داشته باشیم؟

در این مقاله من در 4 مرحله به این سوال پاسخ خواهم داد:

 1. چگونه می توان عملکرد کلمات کلیدی مارک دار خود را قضاوت کرد
 2. چگونه کلمات کلیدی مارکدار خود را تقسیم بندی کنیم
 3. نحوه محاسبه افزایش کلمات کلیدی مارک دار
 4. جمع کردن آن: چطور اهداف خود را براساس افزایش تنظیم کنید

روند وجود دارد افزایش تبلیغات برای کلمات کلیدی مارک دار به دلیل رشد رقابت ، بنابراین داشتن یک استراتژی مارک دار از اهمیت بیشتری برخوردار است.

منبع: گزارش بازاریابی دیجیتال Merkle’s Q4 2019

سلب مسئولیت: اگر هزینه شما برای کلمات کلیدی مارک دار بسیار کم است ، پس این روش هنوز هم بسیار جالب است ، اما ممکن است نتوانید بازده خوبی را برای مدت زمان کوتاه مدت بدست آورید.

1. نحوه عملکرد کلمات کلیدی مارک دار خود را قضاوت کنید

ابتدا می خواهم بر تفاوت اساسی بین کلمات کلیدی مارک دار و عمومی ، بر اساس قصد مشتری ، عملکرد و تمرکز استراتژیک تأکید کنم:

 • عمومی کلمات کلیدی: کاربر قصد خرید را نشان می دهد ، اما هنوز اولویت تجاری (اعلام شده) را ندارد. هدف استراتژیک تبلیغات جستجوی پرداخت شده این است که به دست آوردن. اینجا جایی است که فروش اضافی و مشتریان جدید خود را بدست می آورید.
 • مارک دار کلمات کلیدی: کاربر در حال جستجو برای شما است. در اصل ترافیک مستقیم است. هدف استراتژیک جستجوی پرداخت شده با مارک تجاری این است که دفاع. شما به فروش اضافی یا مشتری جدید دست پیدا نمی کنید ، فقط باید اطمینان حاصل کنید که آنها را در مقابل رقبا یا فروشندگان از دست ندهید.

این تفاوت ها همچنین باید به شدت بر نحوه قضاوت در مورد عملکرد تأثیر بگذارند:

 • مارک دار کلمات کلیدی معمولاً عملکرد بسیار بهتری نسبت به عمومی کلید واژه ها
  • با این حال ، همانطور که در بالا ذکر شد ، این موارد کلیک اضافی و فروش نیستند. افزایش از کلمات کلیدی مارک بسیار پایین تر است! در این مقاله نحوه اندازه گیری افزایش را بیاموزید.

اینکه تبلیغ در کلمات کلیدی مارک دار چقدر مهم است ، بین عمودی و بین تبلیغ کننده متفاوت است. تعدادی از عوامل تعیین کننده اهمیت تبلیغات مارک دار وجود دارد:

 • نتایج برتر در SERP:
  • رقبا: اگر ترافیک مارک تجاری خود را نسبت به رقبا از دست بدهید ، فروش خود را از دست خواهید داد. این مورد به طور خاص در مورد کلمات کلیدی نیمه مارک دار (“نام تجاری + محصول”) وجود دارد.
  • فروشندگان: سایر آگهی دهندگان در حراجی گاهی فروشنده هستند. آنها محصولات شما را می فروشند اما ممکن است بخشی از حاشیه را بدست آورند و یا مجبور شوید کمیسیون به آنها بپردازید.
  • (منفی) مقالات خبری: مقالات خبری به طور بالقوه می توانند یک پرسش جستجو را با هدف خرید به یک نام تجاری منفی تغییر دهند.
 • سفر مشتری:
  • تبلیغات مارک دار ، کنترل بیشتری بر سفر مشتری به شما می دهد. اگر تبلیغات را متوقف کنید ، ممکن است مشاهده کنید که ترافیک بیشتری به ویژگی های Google مانند Google Maps ، Google Flights ، Google Hotel Ads و غیره منتقل می شود. شما باید در مورد چگونگی تأثیر این امر بر سفر مشتری فکر کنید. به عنوان مثال ، اگر خرده فروش هستید ، کدام یک از این مسیرها ارزش بیشتری دارد؟
   • Google -> وب سایت -> بازدید از فروشگاه
   • Google -> Google Maps -> بازدید از فروشگاه
 • داده ها:
  • در شرایط بالا (Google -> Google Maps -> Store Visit) ما این داده ها را از دست می دهیم. بنابراین بینش ما از دست می رود ، و این ما را در پیگیری گزینه هایی مانند بازاریابی مجدد محدود می کند. این ارزش تجاری مشخصی دارد که باید آن را در نظر بگیرید.
مطالب مرتبط  3 روش آژانس های بازاریابی دیجیتال به دلیل COVID-19 تغییر می کنند

2. چگونه کلمات کلیدی مارکدار خود را تقسیم بندی کنیم

سطح افزایش کلمات کلیدی مارک دار می تواند بین کلمات کلیدی بسیار متفاوت باشد. دو مثال زیر را در نظر بگیرید:

مثال 1:

مثال 2:

مثال 1 ، هم در خرید و هم در جستجو ، رقابت بسیار بیشتری دارد. به همین ترتیب ، تبلیغات ارزش افزایشی بسیار بالاتری نسبت به مثال 2 دارند.

بنابراین شما نمی خواهید با همه کلمات کلیدی مارکدار خود یکسان رفتار کنید. به همین دلیل است که باید کلمات کلیدی مارک دار خود را بر اساس ویژگی های مشابه به چند گروه تقسیم کنید. به عنوان مثال ، برای یک تبلیغ دهنده بزرگ با هزاران کلمه کلیدی مارک دار ، ما کل کلمات کلیدی مارک را با مشاهده موارد زیر گروه بندی می کنیم:

 • رقابت بر روی کلمه کلیدی
 • رتبه بندی ارگانیک آنها چقدر قوی است

بر این اساس ، ما سه بخش از کلمات کلیدی مارک دار ایجاد کردیم:

این سه بخش دارای سطوح افزایشی بسیار متفاوتی هستند. مرحله بعدی تعیین سطح واقعی افزایش برای هر گروه است.

3. نحوه محاسبه افزایش کلمات کلیدی مارک دار

وقتی ما در مورد کلمات کلیدی جستجوی پرداخت شده با مارک صحبت می کنیم ، باید در مورد افزایش صحبت کنیم. با چه تعداد کلیک اضافی (افزایشی) در مقایسه با فروش قرار می گیریم نه تبلیغات روی این کلمات کلیدی.

برای اطلاع از این موضوع ، می توانید آزمایش های معمول روشن / خاموش را انجام دهید. با این حال ، هدف از این آزمایش نباید این باشد که بفهمید آیا باید کلمات کلیدی مارک دار را روشن یا خاموش کنید؛ شما می خواهید از نرخ افزایش استفاده کنید.

نمونه هایی از نحوه راه اندازی این نوع آزمایش را می توان در اینجا یافت:

 • اگر برای آن دوره به طور ارشد رتبه بندی کنید ، باید یک کلمه کلیدی را پیشنهاد دهید؟ توسط برد گدز
 • برندسازی تبلیغات تجاری: داستانی از دو تست توسط جورج میشی
 • اگر هنوز این نوع آزمایشات را انجام نداده اید ، استفاده از مفروضات و تخمین ها بر اساس آزمایش های تبلیغات مشابه اشکالی ندارد.

اگر این نوع آزمایش را انجام داده اید ، می توانید میزان افزایش را محاسبه کنید. نرخ افزایشی درصدی از کلیک های جستجوی پرداخت شده است که در واقع اضافی برای جستجوی کل است (جستجوی ارگانیک + جستجوی پولی).

مطالب مرتبط  از حضور در رویدادهای حضوری در سال 2021 چه احساسی دارید؟ به نظرسنجی کوتاه ما پاسخ دهید

می توانید نرخ افزایش را به روش زیر محاسبه کنید:

 • کلیک های افزایشی / کلیک های جستجوی پرداخت شده * 100٪

وضعیت زیر را در نظر بگیرید:

در این شرایط ، شما 400 کلیک برای جستجوی پرداخت شده اندازه می گیرید. با این حال ، فقط 200 مورد از این کلیک ها ، کلیک های اضافی برای جستجو به عنوان یک کل است (زیرا 200 کلیک از طریق مواد ارگانیک خوراکی شده بود). این بدان معناست که 50٪ کلیکهای جستجوی پرداخت شده افزایشی است.

در مثال زیر ، می توانید میزان تأثیرگذاری بر عملکرد شما را تحت تأثیر قرار دهید. با افزایش 50 درصدی ، به این معنی است که شما در واقع فقط نیمی از کلیک را دریافت می کنید ، و این منجر به CPC و CPA دو برابر می شود.

به جای محاسبه مقدار افزایشی نسبت به نتایج خود ، می توانید اهداف خود را بر اساس افزایش تنظیم کنید. این رویکرد ممکن است در بهینه سازی های روزمره شما عملی تر باشد.

4. جمع کردن آن: چطور اهداف خود را بر اساس افزایش تنظیم کنید

اگر کلمات کلیدی مارکدار خود را تقسیم بندی کرده اید ، می توانید اهداف جدید را محاسبه کنید. این به روش زیر محاسبه می شود:

 • با هدف CPA: نرخ CPA هدف CPA
 • با هدف ROAS: هدف ROAS / میزان افزایش

در زیر می توانید نمونه ای از نحوه محاسبه این را با هدف CPA بیابید:

همانطور که می بینید ، اهداف CPA شما برای کلمات کلیدی مارکدار شما هنگامی که افزایش را در نظر می گیرید ، بسیار متفاوت است. بنابراین در عمل ، کلمات کلیدی مارک دار اغلب عملکردی قدرتمند دارند ، اما همانطور که مشاهده می کنید ، عملکرد دارد بسیار قوی بودن

بر اساس اهداف جدید خود برای هر بخش ، می توانید کلمات کلیدی مارکدار خود را مدیریت پیشنهاد کنید. این بدان معناست که شما همیشه ادعای موقعیت برتر را ندارید. اما اشکالی ندارد شما فقط حداکثر مبلغی را که برای تجارت شما سودآور است سرمایه گذاری خواهید کرد. پولی که پس انداز می کنید بازدهی بالاتر در جایی دیگر دارد ، به عنوان مثال در مورد کلمات کلیدی عمومی.

افکار نهایی

برای رسیدن به یک استراتژی مارک جامد ، حتما موارد زیر را بررسی کنید:

 1. SERP مارک دار شما چه شکلی است؟ فروشندگان ، رقبا ، مقالات خبری و محصولات Google چقدر شیوع دارند؟
 • هرچه SERP مارکدار شما خصمانه باشد ، استراتژی مارک تجاری شما نیز تهاجمی تر خواهد بود.
 1. کدام کلمات کلیدی مارک دارای ویژگی های مشابه هستند؟
 • کلمات کلیدی خود را تقسیم بندی کنید تا بتوانید برای هر بخش یک هدف جداگانه ایجاد کنید.
 1. افزایش کلمات کلیدی مارکدار شما چقدر است؟
 • برای روشن کردن ، آزمایش روشن یا خاموش ایجاد کنید یا از تخمین ها بر اساس آزمایش تبلیغ کنندگان مشابه استفاده کنید.
 1. چگونه همه اینها بر اهداف شما تأثیر می گذارد؟
 • اهداف بخشهایی را که ایجاد کرده اید با توجه به سطح افزایش تنظیم کنید. با مدیریت پیشنهادات عادی ، اکنون می توانید دقیقاً مانند نحوه کار با کلمات کلیدی عمومی در جهت رسیدن به آن هدف نیز کار کنید.

The post حل یک مسئله قدیمی SEO-PPC: چگونه می توان نام تجاری خود را بر اساس افزایش قیمت پیشنهاد داد اولین بار در Search Engine Land ظاهر شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top