اپل ، آمازون ، گوگل و فیس بوک برای پیش نمایش دفاع ضد انحصار قبل از کنگره تنظیم شده اند

thumbnail

در زمان قطبش سیاسی بی سابقه ای ، اجماع دو طرفه نادر در کنگره وجود دارد که شرکت های بزرگ فناوری ایالات متحده از قدرت زیادی برخوردار باشند. این گزاره و پیامدهای آن برای اقتصاد ، در قلب جلسه استماع فردا در جلسات فرعی دادگاه ضد انحصاری دادگستری مجلس قرار خواهد گرفت.

شهادت ویدئویی از راه اجتماعی. مدیر عاملان گوگل ، فیس بوک ، آمازون و اپل همه از شهادت ویدیویی با مسافت اجتماعی برخوردار خواهند شد که از ظهر شرقی شروع می شود و توسط اعضای کمیته سؤال می شوند ، که باید برای یک جلسه ماراتن تصمیم بگیرند. در ابتدا که قرار بود دوشنبه برگزار شود ، جلسه رسیدگی به دلیل خدمات یادبود جان لوییس ، کنگره ، به تعویق افتاد.

این اولین بار است که جف بزوس ، مدیر عامل آمازون ، ثروتمندترین فرد جهان ، قبل از کنگره به شهادت می رسد. تیم کوک ، مدیر عامل اپل ، ساندار پیچای ، مدیرعامل گوگل و مارک زاکربرگ فیس بوک همه قبلاً ظاهر شده اند.

این بار بهتر آماده شده است. کمیته بیش از یک سال را برای تحقیق در مورد این شرکت ها و انجام “جلسات دادرسی میدانی” در زمینه رقابت دیجیتال صرف کرده است. اعضا باید آماده سؤال باشند – فریادی دور از روزهایی که سن استاتور آلاسکا ، تد استیونس به طور سرسختانه اینترنت را “یک سری لوله” توصیف کرد که تقریباً 15 سال پیش با بیطرفی خالص شنید.

مسائل بالقوه ضد انحصاری که هر شرکت با آن روبرو است مجزا است و سؤالات متناسب با آن تنظیم می شود. از اپل در مورد کنترل خود در فروشگاه App و کمیسیون 30٪ ای که برای فروش و خریدهای درون برنامه ای استفاده می کند ، سؤال خواهد شد. آمازون در مورد اینکه آیا از قیمت گذاری و داده های خود برای تضعیف رقبا و حتی برخی از فروشندگان خود استفاده می کند ، با سوالاتی روبرو خواهد شد. از فیسبوک در مورد تعدیل محتوای آن ، کسب رقبا و سیاستهای حفظ حریم خصوصی سؤال خواهد شد. سرانجام ، گوگل با سؤالاتی درباره تسلط خود بر بازار جستجو ، تبلیغات دیجیتالی و حمایت از مطالب و خدمات خود به قیمت اشخاص ثالث و رقبا روبرو خواهد شد.

مطالب مرتبط  SEL 20200429

بیشتر تئاتر است. شرکت ها به نوبه خود استدلال می کنند که هرکدام در بازارهای شدیداً رقابتی ، صرفاً مطابق با هنجارهای صنعت هستند و از اندازه یا قدرت بازارشان برای سوءاستفاده یا تضعیف رقبا سوء استفاده نمی کنند. تا حدی تئاتر است. اما ما همچنین می خواهیم یک پیش نمایش از دفاع های مختلفی را که این شرکت ها در پاسخ به اقدامات قانونی علیه آنها مطرح می کنند ، بدست آوریم. این روشها جالب ترین جنبه شنوایی ها و همچنین یادگیری دقیق میزان آماده بودن دولت است.

یافته ها و شهادت هایی که از جلسات شنبه های فردا حاصل می شوند ، مستقیماً منجر به برجام نمی شوند بلکه می توانند پایه و اساس قانون جدید ضد انحصاری سال آینده باشند. اما این نیز در شرایطی است که تحقیقات در حال انجام ضد انحصاری توسط کمیسیون تجارت و وزارت دادگستری فدرال ، و همچنین دادستان کل امور خارجه در حال انجام است.

مطالب مرتبط  چگونه برندها می توانند با هدف کار کنند و با تغییر مشاغل به سمت بازگشایی ، تغییر را تحمل می کنند

اقدامات ضد انحصاری تقریباً تضمین شده است. با توجه به تحقیقات بسیاری و شدت آنها – که تا حدودی با انگیزه سیاست و تا حدودی از نگرانی از رقابت – ناشی می شود ، بسیار محتمل است که اقدامات ضد انحصاری علیه برخی از این شرکت ها انجام شود اگر نه هر چهار شرکت. به ویژه گوگل ، بلکه فیس بوک نیز تقریباً با خشم قانونی FTC و DOJ روبرو هستند.

چرا اهمیت می دهیم برخی منتقدان خواستار شکسته شدن گوگل و فیسبوک هستند و یا دستاوردهای اخیر “ناخواسته” برای ترویج رقابت و کاهش غلظت قدرت هستند. با این حال ، آوردن یک پرونده ضد انحصاری همان پیروزی نیست.

به طور قانونی مایکروسافت 20 سال پیش با نقض قانون شرمن ضد انحصار ، انحصار پیدا کرد و دستور داد که به دو شرکت شکسته شود. مایکروسافت درخواست تجدید نظر کرد و تا حدی موفق شد تصمیم دادگاه پایین مبنی بر برهم زدن شرکت را لغو کند. بعداً وزارت دادگستری تحت ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش تصمیم گرفت پرونده را حل کند.

اگرچه این احتمال وجود دارد که جریمه ها و سایر اقدامات مجازاتی برای برخی یا همه این شرکت ها در نظر گرفته شده باشد ، اما احتمال کمتری به دست می آید.

پست اپل ، آمازون ، گوگل و فیس بوک قرار است پیش از نمایش کنگره برای اولین بار در موتور جستجوگر زمین در پیش نمایش دفاع ضد انحصار باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top