اضافه کاری SMX: آزمایش ابدی ، رمز موفقیت تبلیغات فیس بوک

thumbnail

اضافه کاری SMX بخشی از مجموعه بلندگوهای SMX ما است که در آن ارائه دهندگان SMX به س questionsالات حاضران در موضوعات مختلف پاسخ می دهند.

در اوایل این ماه ، من لذت بردن از ارائه در SMX مجازی پاییز را داشتم. اگرچه هیچ چیزی جای شبکه شخصی را نمی گیرد ، اما SMX علاوه بر محتوای عالی ، تجربه ای را ایجاد کرد که بحث و شبکه سازی را که همه ما از دست داده ایم ، تسهیل می کند ، بسیار عالی کار می کند!

در جلسه من ، “آزمایش ابدی: کلید موفقیت در تبلیغات فیس بوک” ، چندین سوال عالی وجود داشت که ما نتوانستیم به آنها برسیم ، بنابراین تصمیم گرفتیم این پست را به عنوان ابزاری برای پاسخگویی به این سوالات قرار دهیم. من همچنین س questionsالاتی را آورده ام که توانستیم به آنها پاسخ دهیم همه از سوالات آنقدر موضوعی بود که فکر کردم به اشتراک گذاشتن یکباره پاسخ ها مفید خواهد بود.

“چه مدت طول می کشد تا با یک سرب که فرم رسمی را پر کرده است تماس بگیریم؟”

مدت زمان صبر قبل از پاسخ دادن به سرب به موارد مختلفی بستگی دارد:

 • سرب چقدر گرم است و آیا آنها درخواست تماس تلفنی یا نمایشی داشتند؟
 • اگر آنها محتوا را درخواست کردند ، آیا باید صبر کنند تا آن را دریافت کنند تا زمانی که از شما ایمیلی با محتوا دریافت کنند؟

اگر پاسخ هر یک از این سوالات مثبت است ، این نشان دهنده احساس فوریت است و من توصیه می کنم در اسرع وقت به سراغش بروید. برای شخصی که درخواست نمایش یا مکالمه می کند ، بهترین شانس تبدیل او به فروش در آن لحظه است. هرچه بیشتر برای پیگیری منتظر بمانید ، زمان بیشتری برای خرید یا حتی حواس پرتی یا تغییر عقیده آنها لازم است.

اگر سرب یک سرب با قیف بالاتر است و آنها به دنبال محتوا هستند ، من توصیه نمی کنم که فوراً یک فروش را فشار دهید ، زیرا احتمالاً برای چنین نوع تعهدی آماده نخواهند بود. اما ، من توصیه می کنم اولین لمس را به سرعت انجام دهید در حالی که هنوز یادآوری نام تجاری دارند ، به طوری که بیشتر احتمال دارد با محتوای پیگیری شما ارتباط برقرار کنند. من پیشنهاد می کنم این افراد را در یک کمپین پرورش ایمیل رها کنید تا آنها به روشی خودکار درگیر شوند تا زمانی که رفتار آنها نشان دهد آماده فروش با آنها تماس گرفته است. اگر بتوانید محتوایی را که آنها درخواست کرده اند ، اولین قسمت از محتوا قرار دهید ، این یک روش کاملاً یکپارچه برای ایجاد یک پیگیری سریع بدون به نظر می رسد سرسخت ایجاد می کند.

“منحنی یادگیری فیس بوک چقدر طول می کشد؟ اگر چیزی را آزمایش کردیم ، باید بگذاریم حداقل 30 روز اجرا شود؟ “

پاسخ دادن به آن دشوار است – من از دادن جواب “بستگی دارد” متنفرم اما این یک سناریو است که در آن پاسخ اعمال می شود. منحنی یادگیری فیس بوک با توجه به زمانی که برای رسیدن به 50 رویداد بهینه سازی لازم است ، بهتر است تعریف شود ، که می تواند از یک حساب به حساب دیگر متفاوت باشد – حتی از یک آگهی تنظیم شده به حساب دیگر در همان حساب.

مبارزه با فیس بوک این است که اگر آزمون را بیش از حد طولانی کنید ، می توانید خستگی خلاق را تجربه کنید ، که می تواند بر نتایج شما نیز تأثیر منفی بگذارد. به نظر می رسد مدت زمانی که شما خستگی خلاقانه را تجربه می کنید در عوامل مختلفی متفاوت است که از یک کمپین به کمپین دیگر نیز متفاوت است. اندازه و فرکانس مخاطب در اینجا نقش دارد. بنابراین ، یک مجموعه تبلیغاتی با مخاطبان زیاد و فرکانس پایین معمولاً خستگی خلاقانه را کندتر از یک حساب با مخاطبان کوچک می کند.

همه اینها را بگوییم ، ایده آل است که از مرحله یادگیری خارج شوید ، این بدان معنی است که حداقل 50 رویداد بهینه سازی داشته باشید. هدف باید از مرحله یادگیری خارج شود (به طور ایده آل در عرض یک هفته) و همچنین جمع آوری اطلاعات کافی برای جایی که می توانید از نظر آماری در نتایج خود اهمیت کسب کنید. تعداد زیادی ماشین حساب معناداری آماری رایگان وجود دارد – این یکی از CXL به شما امکان می دهد چند روز دیگر در آزمون خود را برای دستیابی به اهمیت آماری بر اساس نتایج فعلی و تعداد روزهای آزمون تخمین بزنید.

“چرا یادگیری در یک کمپین تبلیغاتی که بودجه بیشتر و تبدیل بیشتری نسبت به سایر تبلیغات دارد محدود می شود؟ مخاطبان از لیست ایمیل مشتری زیاد هستند و مخاطبان زیبایی دارند. “

مرحله یادگیری فیس بوک به 50 رویداد بهینه سازی نیاز دارد و هرگونه تغییر ایجاد شده می تواند آن را به حالت یادگیری بازگرداند. بنابراین ، چند چیز ممکن است در اینجا اتفاق بیفتد:

 1. ممکن است مخاطبان بیشتر باشند ، اما ممکن است هنوز در آستانه 50 رویداد بهینه سازی قرار نگرفته باشند.
 2. هر مجموعه آگهی به صورت جداگانه وارد مرحله یادگیری می شود ، بنابراین حتی اگر این کمپین آستانه 50 رویداد بهینه سازی را نیز پشت سر بگذارد ، ممکن است هنوز همه مجموعه آگهی ها به آن آستانه نرسیده باشند و برخی هنوز در مرحله یادگیری باشند.
 3. ممکن است اخیراً تغییراتی صورت گرفته باشد که حتی اگر قبلاً از حالت یادگیری خارج شده باشد ، می تواند بخشی از این کمپین را به مرحله یادگیری برگرداند ، مانند تبلیغات جدید ، تغییرات بودجه ، تغییرات پیشنهادات یا تغییر در هدف گذاری. با مشاهده تغییرات اخیر می توانید این مورد را بررسی کنید تا ببینید آیا اخیراً ویرایشی انجام شده است یا خیر. در آن زمان ، برای خروج دوباره از مرحله یادگیری ، لازم است 50 رویداد بهینه سازی دیگر پس از آخرین ویرایش مهم انجام شود.

“نظر شما برای یادگیری وضعیت مرحله تبلیغات فیس بوک چیست؟ آیا این روی سناریوی آزمایش تأثیر می گذارد؟ “

مرحله یادگیری قطعاً می تواند روی تست تأثیر بگذارد. تا زمانی که از مرحله یادگیری خارج نشوید ، نتایج ممکن است بسیار متفاوت باشد. قبل از فراخوانی برنده ، بهتر است از مرحله یادگیری خارج شوید. هرچند واقع بینانه ، برخی از مجموعه های تبلیغاتی هرگز آن را از حالت یادگیری خارج کنید و در این موارد ، حتی اگر هنوز در حالت یادگیری است ، باید سعی کنید از نظر آماری نتیجه قابل توجهی بگیرید.

مرحله یادگیری نه تنها بر نتایج آزمون هایی که اجرا می کنید تأثیر می گذارد ، بلکه در نهایت بر عملکرد طولانی مدت مجموعه تبلیغات و تبلیغات تأثیر می گذارد. برای بهبود عملکرد ، من توصیه می کنم سعی کنید روش هایی را برای خارج شدن از حالت یادگیری شناسایی کنید ، حتی اگر این به معنای یافتن راه های خلاقانه برای گسترش هدف قرار دادن باشد ، در حالی که هنوز مرتبط است.

“چگونه” بهینه سازی بودجه “فیس بوک و بودجه تعیین شده برای مجموعه آگهی ها را پیدا می کنید؟”

مطالب مرتبط  10 راهی که می توانید از زنان در سئو پشتیبانی کنید

من خواستن عاشق بهینه سازی بودجه کمپین فیس بوک (CBO) باشید ، زیرا گفتن این موضوع به عنوان یک جنبه نیمه کنترل بسیار آزار دهنده است ، الگوریتم های پیشنهاد قیمت فیس بوک بسیار خوب است. با همین منطق ، انتظار دارید CBO عملکرد بهتری نسبت به مداخله دستی داشته باشد ، درست است؟ متأسفانه ، من واقعاً چنین چیزی را ندیده ام.

چند بار است که من از CBO استفاده کرده ام (مانند مواردی که استفاده از بودجه های مشترک در Google منطقی است – از آنجا که هر بودجه فردی برای گرفتن نتایج خوب به خودی خود بسیار محدود کننده است). با این حال ، به طور معمول متوجه می شوم که این برنامه برای هدف کمپین اولویت بندی مناسبی ندارد و با تنظیم بودجه های مجموعه تبلیغات تا آنجا که می توانم کارآمد هزینه نمی کند.

“گزینه های علاقه و هدف قرار دادن فیس بوک بسیار محدود است ، به ویژه در B2B. آیا پیشنهادی درباره چگونگی بهینه سازی هدف قرار دادن مخاطبان دارید؟ “

من عاشق س questionsالات در مورد B2B برای فیس بوک هستم زیرا بسیاری از افراد در برابر ایده استفاده از فیس بوک برای B2B مقاومت می کنند ، بنابراین من همیشه هیجان زده هستم که چنین نیست! مخاطبان محدود هستند اما من دیده ام که فیس بوک برای B2B بسیار خوب کار می کند.

مخاطبان موردعلاقه من از بین همه مخاطبان ، برای B2B و B2C محبوب هستند. به طور معمول متوجه می شوم که آنها از هر یک از علایق فیس بوک پیشی می گیرند. اگر داده های شخص اول را از طریق پیکسل یا لیست ایمیل دارید ، از آنجا شروع می کنم. مخاطبان واجد شرایط بیشتری می توانید ایجاد کنید (MQL به جای فقط سرنخ ، فرصت های بسته بسته بهتر است ، می توانید مشتری های سازمانی را از هم جدا کنید ، لیست ارزش بالاتری که می توانید ایجاد کنید ، بهتر است). من از آنها به عنوان وسیله ای برای آزمایش شروع می کنم. من همچنین می خواهم به بینش مخاطبان فیس بوک شما نگاهی بیندازم و ببینم چه چیزهایی در مورد علاقه های پیروان صفحه شما وجود دارد. بعضی اوقات ، فیس بوک علاوه بر برخی از داده های مربوط به صنایع و عناوین شغلی منافع مربوط به انجمن ها ، که می تواند گزینه های خوبی باشد نیز وجود دارد.

“یک مسئله بزرگ که از طرف تبلیغات FB در طرف B2B وجود دارد ، چشم اندازهای مربوط به پر کردن اطلاعات تماس جعلی در فرم های سرب و در فرم های سرب سایت است.”

متأسفانه من این را تا حدی دیده ام. ما چند علاقه داشتیم که حجم زیادی از آنها را کاهش می داد ، اما همچنین مقدار زیادی ناخواسته نیز ایجاد می کرد ، و سپس این باعث آلودگی مخاطبان مبتنی بر پیکسل می شد که از آنها به نظر می رسید بسیار ناخوشایند هستند و آنها نیز کمی از بین می روند – به دلیل عدم وجود بهتر کلمه. اگر مخاطبان شما به اندازه کافی بزرگ هستند ، این مورد خوبی برای اطمینان از تقسیم بندی موارد است تا بتوانید عملکرد را در سطح هدف قرار دهید – خواه از طریق هدایت های موجود در Facebook یا از طریق ادغام با CRM شما. به عنوان مثال HubSpot به ما امکان می دهد کیفیت سرب را در سطح مجموعه تبلیغات کنترل کنیم ، که به ما امکان تصمیم گیری از آنجا را می دهد.

بعضی اوقات تصمیمی که باید بگیریم این است که آیا با کمی سر و صدا مشکلی نداریم تا با هزینه قابل قبول حجم سرب بیشتری بدست آوریم یا اگر ما باید اطمینان حاصل کنیم که هیچ سر و صدایی وجود ندارد ، که ممکن است به معنای حرکت به سمت مخاطبان کوچکتر و باریک باشد ، اما این ممکن است به معنای هزینه بالاتر برای هر لید به دلیل داشتن حجم کم / داده کمتر باشد که الگوریتم های پیشنهاد را تأمین می کند.

متأسفانه ، با وجود داده های بد ، نگاه های ساده فقط مشکل را بدتر می کنند – بنابراین ، ما معمولاً یا فقط از مخاطبان سفارشی از لیست های بارگذاری شده با کیفیت ، به یک مدل زیبا منتقل می شویم یا به دنبال راهی متفاوت برای ایجاد پیکسل بهتر هستیم مخاطبان بیش از همه منجر می شوند ، در صورت امکان ، مانند ورود به سیستم در صورت وجود یک پورتال ، یا برداشتن گام بعدی برای برنامه ریزی نسخه ی نمایشی در تقویم از طریق ایمیل پیگیری.

“چگونه استراتژی تست خود را برای یک کمپین تبلیغاتی که تمایل دارد هر زمان به روز شود به طور خودکار تأیید نمی شود به روز کنید؟ این آگهی ها از خط مشی پیروی می کنند و معمولاً پس از بازبینی دستی بازگردانده می شوند.

این وضعیت ناامیدکننده ای است و من آن را در استخوان هایم احساس می کنم ، زیرا ما در Cultivative مشتری ای داریم که تبلیغات وی به طور خودکار (و ممکن است اضافه کنم نادرست باشد) به محض راه اندازی یا ویرایش مورد تأیید قرار نگرفته است. بسته به تعداد آنها ، من معمولاً تمایل به پشتیبانی از شناسه کمپین را دارم زیرا ارسال انفرادی آنها برای بررسی بسیار طولانی است.

تمام آنچه گفته شد ، معمولاً روند کار به این شکل است:

 1. تبلیغات را شروع کنید (بدانید که به طور خودکار تأیید نمی شوند).
 2. به محض عدم تأیید (که معمولاً تقریباً فوری است) شناسه کمپین را برای پشتیبانی در گپ ارسال کنید.
 3. پیگیری پیگیری ایمیل را از تأیید عدم تأیید تبلیغات دریافت کنید و اکنون آنها مستقیماً پخش می شوند ، معمولاً ظرف 24 ساعت پس از ارسال شناسه تبلیغات.
 4. اکنون که همه چیز زنده است ، دوره آزمایشی را شروع کنید. همان روز اگر تصویب آنها در اوایل روز باشد. اگر اواسط روز یا اواخر روز باشد ، روز بعد به عنوان شروع دوره آزمون در نظر گرفته می شود.

“به نظر شما ، بهترین راه برای دستیابی به جستجوی فیس بوک و PPC چیست؟”

آه ، من این سوال را دوست دارم. تعداد زیادی روش وجود دارد که فیس بوک و PPC می توانند دست به دست هم دهند. از بسیاری جهات که این حتی می تواند مقاله خود را تضمین کند!

بسته به مدت زمانی که هر کانال را اجرا می کنید و آنچه را که در هر کانال اجرا می کنید ، اغلب هنگامی که کمپین های دارای قیف بالاتر را فعال می کنید ، شاهد افزایش ترافیک جستجوی مارک خواهید بود – مانند کمپین های جستجوی فیس بوک برای مخاطبان جدید ، بنابراین نگاه کنید بیرون برای آن! اگر می خواهید تأثیر خارج از پاسخ مستقیم فوری را درک کنید ، نظارت بر تأثیر فیس بوک و روند ترافیک در برابر روند جستجوی مارک دار یکی از راه های جستجوی تأثیر خارج از نظارت بر تبدیل مستقیم از فیس بوک است.

مطالب مرتبط  چگونه یک ماشین عملیات بازاریابی روغن کاری شده ، تجارت را به جلو سوق می دهد

یکی از ساده ترین راه ها برای هماهنگی کانال های بین کانال ، تنظیم مخاطبان ساخته شده روی UTM برای نظارت بر عملکرد هر یک است. می توانید مخاطبان را از ترافیک کمپین های فیس بوک تنظیم کنید و آنها را فقط به عنوان مشاهده در مبارزات جستجوی خود لایه بندی کنید. همچنین می توانید مخاطبان خارج از UTM را برای افرادی که از طریق کمپین های جستجوی شما با بازاریابی مجدد فیس بوک بازدید می کنند ، از طریق UTM تنظیم کنید. و می توانید هر دو مخاطب را در Google Analytics تنظیم کنید تا در نحوه مراجعه افراد در هر مخاطب از کانال های دیگر بهتر دیده شوید.

نکته خوب در مورد مخاطبان این است که آنها به شما در مورد ترافیکی که ممکن است در غیر این صورت شناخته نشده باشید ، می گویند ، مثلاً چه کسی (اهداف و اطلاعات جمعیتی) و اقداماتی که قبلاً در سایت شما انجام داده اند ، می باشد. به عنوان مثال ، در فیس بوک ، گزینه های هدف گیری زیادی دارید که در Google Ads و بالعکس ندارید. اگر می دانید که آنها از یک آگهی تبلیغاتی خاص در فیس بوک آمده اند ، به احتمال زیاد چیزی در مورد مشخصات جمعیتی یا علایق آنها به شما می گوید که ممکن است از این طریق شناخته نشده باشید. در هر دو مورد ، می توانید تبلیغات را برای مخاطب سفارشی کنید تا مطمئن شوید از مزیت کامل استفاده می کنید. همچنین می توانید مخاطبان منفی اضافه کنید تا از به اشتراک گذاشتن محتوای مشابهی که قبلاً بارگیری کرده اند جلوگیری کنید تا آنها را به CTA متفاوت و با قیف پایین تر برساند.

همچنین روش های بسیاری وجود دارد که PPC و Facebook Ads می توانند از یکدیگر یاد بگیرند – به عنوان مثال ، یادگیری های مشترک از تست پیام رسانی.

“در مورد دسته بندی تبلیغات محدود ، مانند مسکن ، چطور؟ از آنجا که گزینه ها محدود هستند ، آیا توصیه هایی در مورد تقسیم بندی مخاطبان دارید؟ “

س Goodال خوب ، با داشتن مقوله های خاص مانند مسکن ، اعتبار و اشتغال ، شما گزینه های تقسیم بندی هدف گذاری کمی کمتری دارید اما هنوز چند روش وجود دارد که می توانید داده ها را تقسیم کنید – اگر اندازه مخاطب دارید. یکی از مشکلات بزرگتری که من با مسکن و املاک و مستغلات پیدا کردم این است که ، اگر فقط یک شهر را هدف قرار دهید (به ویژه یک شهر کوچک) ، داشتن یک مجموعه مخاطب به اندازه کافی بزرگ با برخی از منافع فردی حتی بدون تلاش برای تقسیم بندی براساس سن یا جنسیت (البته به هر حال مجاز نیست).

اگر داده داشته باشید ، هنوز چند روش برای تقسیم بندی داده وجود دارد ، با در نظر داشتن تمام تقسیم بندی ها ، باید در نظر بگیرید که آیا لیست های جداگانه می توانند به تنهایی 50 رویداد بهینه سازی را به دست آورند (در غیر اینصورت ، احتمالاً اینطور نیست) تقسیم بندی منطقی است زیرا اگر به عنوان بخشی از مخاطبان بیشتر باقی بمانند ، عملکرد بهتر خواهد بود). این فرصت های تقسیم بندی می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • بستر های نرم افزاری یا جایگذاری: من فقط در صورت وجود یک عملکرد دور از دسترس که نشان می دهد عملکرد شما بهتر است اگر بتوانید بودجه ای را به یک مکان شخصی اختصاص دهید یا فشار بیشتری روی یک سیستم عامل بگذارید ، بهتر خواهد بود. اگر به نظر می رسد که یک جایگذاری با خلاقیت سفارشی عملکرد بهتری دارد ، پیشنهاد می کنم این کار را در واحد تبلیغات موجود انجام دهید ، بدون اینکه آن را تقسیم بندی کنید تا ببینید آیا عملکرد بهتری دارد.
 • تقسیم بندی لیست های مختلف مخاطبان شخص اول برای ایجاد نگاه های متفاوت از کیفیت. بنابراین ، به عنوان مثال ، اگر در املاک و مستغلات بودید ، لیستی از افرادی را که به عنوان یک لیست جداگانه از همه خانه ها از شما خانه خریداری کرده اند ، بارگذاری می کنید و برای دیدن نحوه عملکرد آنها ، از هر دو یک نگاه واقعی دارید.
 • اخیر لیست های بازاریابی مجدد: هدف قرار دادن شخصی در سه تا هفت روز گذشته جدا از لیست طولانی تر ، زیرا اینها معمولاً چشم اندازهای گرم تری دارند.
 • لیست های بازاریابی مجدد مختلف برای اقدامات مختلف در سایت.
 • مخاطبان سفارشی مختلف برای افرادی که ممکن است هنوز در بازار خانه باشند در لیست هستند.

“برای آزمایش هدف گذاری ، آیا ویژگی تست A / B را در فیس بوک توصیه می کنید؟ همچنین ، “بودجه ایده آل” برای تعیین تست چیست؟ “

ابزار Campaign Experiments در فیس بوک یکی دیگر از مواردی است که می خواهم آن را دوست داشته باشم اما بیشترین تجربه را با آن نداشته ام. متوجه می شوم که اغلب تست های A / B که از طریق ابزار اجرا می شوم ، به همان روشی که بدون استفاده از ابزار انجام می شود ، کج می شوند. به همین دلیل ، من اغلب متوجه می شوم که استفاده از این ابزار لزوماً هیچ یک از محدودیت های آزمایش در فیس بوک را کاهش نمی دهد. من دوست دارم این تغییر را ببینم و هنوز امیدوارم که ، همانطور که آنها روی این ابزار سرمایه گذاری کرده اند ، اتفاق خواهد افتاد. مهمترین مزیتی که من پیدا کردم ، غیر از اینکه خوب است ، این است که در مقایسه با استفاده از ابزار تجزیه و تحلیل آماری خود ، بازخوانی می کند.

با این اوصاف ، مواردی وجود دارد که شما می توانید از طریق ابزار آزمایش جدیدتر مبارزات انجام دهید که خودتان بدون این ابزار نمی توانید انجام دهید ، مانند آزمون های نگهداری و نظرسنجی های تجاری. از نظر فنی ، می توانید به تنهایی یک تست مربوط به توقف را تنظیم کنید ، اما ابزار آنها این کار را آسان تر می کند و باعث می شود تمیزتر از آنچه بسیاری از تبلیغ کنندگان توانایی انجام خود دارند ، بدون دسترسی به سایر ابزارها یا شرکای داده ، را بخوانید.

تا آنجا که بودجه می رود ، این از تبلیغات به تبلیغ دهنده دیگر متفاوت است. از آنجا که برای خروج از مرحله یادگیری 50 رویداد بهینه سازی لازم است ، شما می خواهید در مورد بودجه کافی واقع بینانه واقع بین باشید تا بتوانید آن آستانه را برآورده کنید و سپس هنوز بودجه لازم را برای آزمایش خارج از مرحله یادگیری در اختیار داشته باشید. بسته به هزینه خرید آنها ، از تبلیغ به تبلیغ دیگر متفاوت خواهد بود. مرحله یادگیری می تواند کمی بی ثبات باشد ، بنابراین من توصیه می کنم بودجه اضافی را در نظر بگیرید زیرا ممکن است بازده هزینه شما در آن زمان بهینه نباشد.

The post اضافه کاری SMX: آزمایش ابدی ، کلید موفقیت در تبلیغات در Facebook اولین بار در Search Engine Land پدیدار شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top