آیا وب سایت شما در معرض خطر قانونی برای دسترسی به ADA است؟

thumbnail

قانون معلولان آمریکایی بر نحوه فعالیت آنلاین کسب و کارها تأثیر گذاشته است. اکنون بیش از هر زمان دیگر ، فراهم کردن قابلیت دسترسی مناسب به وب سایت ، غیرقابل انکار از اهمیت بیشتری برخوردار می شود ، نه تنها به دلیل اینکه کار درستی است ، به همه بازدید کنندگان این امکان را می دهد که به خدمات یا محصولات شما دسترسی پیدا کنند ، بلکه همچنین به دلیل پرونده های قضایی پرهزینه علیه شرکت هایی که ادعا می شود غیر -طبقات طی چند سال گذشته به سرعت افزایش یافته است. این لباس ها و تسویه حساب ها می تواند یک بار مالی سنگین برای مشاغل ایجاد کند. برخی از آنها ممکن است از طریق تلاش برای حل مسئله ورشکسته شوند ، خواه از طریق دادگاه باشد و یا با توافق خارج از دادگاه.

به راستی ، هیچ مشاغل عمومی در معرض این نوع دعوا نیست. از مشاغل کوچک و متوسط ​​و همچنین شرکت های بزرگ به دلیل مشکلات دسترسی مشابه شکایت شده است. در هر دو سال 2018 و 2019 بیش از 2200 پرونده قضایی در دادگاه های فدرال تشکیل شده است. اما حتی ترسناک تر ، بیشتر این دعاوی مربوط به مشاغل کوچک و متوسط ​​است که مطمئناً تأثیر منفی بیشتری نسبت به بزرگترها دارند.

هرگز زمان بهتری نبوده است که از خود بپرسید “آیا ADA وب سایت من سازگار است؟”

همه صنایع باید از قوانین دسترسی به وب سایت پیروی کنند اما احتمالاً برخی از آنها شکایت می شوند

این دعاوی حقوقی می تواند در هر زمینه یا صنعتی در هر قسمت از کشور اتفاق بیفتد ، اما قبل از شروع به کار در این مورد ، بیایید نکته اساسی در مورد تفسیر قانون را تا اینجا روشن کنیم.

کدام نوع وب سایت باید مطابقت داشته باشد؟ وب سایتی که با مشاغل مرتبط با مکان فیزیکی فروشگاه مرتبط است قطعاً زیر چتر است. به طور کلی این وب سایت به عنوان یک توسعه دیجیتال از این شرکت شناخته می شود و بنابراین می تواند تابع قوانین ADA باشد. اما برخی این س questionsال را مطرح کرده اند که آیا وب سایت ها به شرکت ها وابسته هستند یا خیر؟ که مغازه فیزیکی ندارند. برخی از تصمیمات دادگاه فدرال به بله ختم می شوند ، بنابراین بسیار منطقی است که سایت خود را سازگار ، مکان فیزیکی یا نه.

در پایان روز ، شما می خواهید تمام تلاش خود را انجام دهید تا خطر مقابله با هزینه های وکالت و زمان اختصاص داده شده با تعهدات قانونی را به حداقل برسانید. باز هم ، انواع شرکت ها اهداف بالقوه ای برای دعاوی ADA هستند ، در اینجا ما به ویژه چند صنعت را برجسته می کنیم.

صنعت املاک و مستغلات

یک مثال مربوط به Compass Real Estate است که توسط شاکی که ادعا کرده وب سایت آنها موانعی برای کاربران نابینا دارد ، شکایت شده است. آنها متذکر شدند که متن alt برای تصاویر وجود ندارد. متن Alt توسط خوانندگان صفحه نمایش برای ارائه توصیف تصاویر به کسانی که دارای مشکلات بینایی هستند استفاده می شود.

یک مورد دیگر شامل پرونده های قضایی است که علیه وب سایت های املاک و مستغلات CityRealty.com ، Zillow و Move Inc مطرح شده و دوباره با استناد به اینکه محتوای وب سایت ها برای بازدیدکنندگانی که دارای نقص بینایی هستند به درستی قابل دسترسی نیست. مواردی از این دست ، انجمن ملی معاملات ملکی را بر آن داشته تا موضوع انطباق ADA را برای اعضای خود برجسته کنند.

مطالب مرتبط  شورت اجتماعی: تیم های TikTok با Shopify ، تبلیغات تجاری بر فیس بوک مسلط هستند ، کاربران LinkedIn 722 میلیون برتر

حوزه بهداشت و درمان

وب سایت های بهداشتی باید یکی از مهمترین مکانها برای به روز نگه داشتن انطباق برای قابلیت دسترسی باشد. به هر حال ، اگر کسی با معلولیت زندگی کند ، احتمالاً مراجعه وی به وب سایت ها برای اقدامات درمانی بسیار زیاد است.

ارائه دهندگان خدمات بهداشتی بسیاری وجود دارند که قبلاً در مورد عدم رعایت موارد مورد توافق و دعوا قرار گرفته اند ، برخی از موارد مشهور مربوط به بازدیدکنندگان کم بینا است که فرصت دسترسی مناسب به اطلاعات در وب سایت های گفته شده را ندارند. بسیاری از این لباس ها ، مانند سایر صنایع ، در اطراف دستگاه های صفحه خوان هستند که قادر به نمایش صحیح محتوای وب سایت برای کاربران نیستند.

داشتن سازمانی با تعداد زیادی وب سایت به معنای کشف روشهای حتی بیشتر برای عدم وجود تطابق است. به عنوان مثال ، HCA Holdings به دلیل اتهامات موجود در دسترس بودن 100 یا بیشتر از مراکز بهداشتی درمانی و وب سایتهای بیمارستانها برای افراد نابینا شکایت شد.

حوزه خودرو

نمایندگی های فروش اتومبیل یا هر فروشگاه مخصوص خودرو برای این موضوع نیز باید در مورد ADA هوشیار باشند. مسائل مربوط به وب سایت های نمایندگی در کالیفرنیا ، نیویورک و فلوریدا به وجود آمده است. یک مثال محتاطانه از فلوریدا آمده است.

جائون کارلوس گیل ، ساکن فلوریدا که از نظر قانونی نابینا است ، در زمینه عدم رعایت وب سایت در سال 2019 ، پرونده هایی را به تقریبا 50 نمایندگی اتومبیل در این ایالت ارائه داد. گیل اظهار داشت که نمی تواند به محتوای وب سایت های آنها دسترسی پیدا کند ، زیرا با نرم افزار خواندن صفحه نمایش خود کار نمی کند.

در حوزه آموزشی

ده ها و ده ها م educationسسه آموزش عالی شکایات دسترسی ، شهرک ها و دادخواست ها را دیده اند. حتی یک مورد وجود داشت که یک نابینا به دلیل مشکلات صفحه خوان در صفحات وب سایت ها ، از 50 کالج شکایت کرد. از آنجا که ADA به خدمات و امکانات عمومی نیاز دارد تا برای معلولان قابل دسترسی باشد ، مدارس دولتی باید از مقررات پیروی کنند.

یک مورد مربوط به قابلیت دسترسی برای افراد کم شنوا یک مثال عالی است. در سال 2015 ، یک شاکی شکایتی را علیه MIT – هاروارد مطرح کرد و ادعا کرد که سیستم عامل های آموزش آنلاین مدرسه میزان دسترسی مناسب برای ناشنوایان را فراهم نمی کند. سرانجام هاروارد از طریق توافق نهایی حل و فصل ، سیستم عامل خود را تغییر داد.

صنعت مالی

در اینجا برخی از بازیکنان بزرگ در خدمات مالی و صنایع بانکی وجود دارد که در مورد برنامه های وب یا وب سایت های خود پرونده های قضایی ارائه شده اند یا شکایت شده اند:

  • چارلز شواب
  • بانک آمریکا
  • HSBC
  • اتحادیه اول
  • واشنگتن متقابل
  • بلوک H&R

یک مورد قابل توجه شامل بانک آمریکا است که پس از اینکه شاکیان ادعا کردند تجربه وب سایت آنها برای افراد نابینا به اندازه کافی قابل دسترسی نیست تحت نظارت قانونی قرار گرفت. طبق توافق زیر ، این شرکت به ترتیب در بهبود سایت تلاش کرد ، در حالی که متعهد شد که دستگاه های خودپرداز را که با کاربران صحبت می کنند نیز پیاده سازی کند.

مطمئناً می توانید شرط بندی کنید که فقط مسسات مالی بزرگتر به دام مدعیان احتمالی نپیوسته اند. بانک های کوچکتر و مشاغل مشابه نیز به همین آسانی آسیب پذیر هستند و در صورت اطمینان دادخواست ها ، ممکن است ضرر مالی را حتی بدتر از این احساس کنند.

مطالب مرتبط  آیا اپل در مورد جستجو واقعی است و قصد دارد Google را به کار بگیرد؟

بخش غذا و رستوران

رستوران ها و شرکت های غذایی از روند جدید جستجوی دیجیتال و تصمیم گیری بسیار بهره مند شده اند. گزینه های گسترده برای قابلیت سفارش آنلاین و مشاهده و خواندن منوها فرصت های جدیدی را برای مشاغل ایجاد می کند ، اما همچنین زمینه های جدیدی برای بروز مشکلات ایجاد می کند.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، تنها شرکتهای بزرگ نیستند که به دلیل تخلفات احتمالی مورد اصابت قرار می گیرند. زنجیره برگر Five Guys ، Domino’s Pizza و Dunkin ’Donuts تنها کسانی نیستند که با هزینه های قانونی و نبردهای بعدی روبرو می شوند. به طور کلی ، این معمولاً مادران کوچکتر و مفاصل غذای پاپ یا شرکت های غذایی متوسط ​​هستند که توسط شاکیان هدف قرار می گیرند.

رستوران ها باید مواظب نقاط عدم رعایت قوانین باشند و باید در نگهداری وب سایتی که به ADA پایبند است احتیاط کنند. شما نمی خواهید با هزینه های بالقوه فلج کننده دادخواهی سرخ شوید.

صنعت دندانپزشکی

پیش از این دندانپزشکان مختلفی در جنوب کالیفرنیا وجود داشته اند که گیرندگان دادخواست های مربوط به احتمال دسترسی به وب سایت بوده اند. همچنین موردی وجود داشت که دندانپزشکی در منطقه دالاس ، تگزاس به اتهام داشتن مشکل دسترسی در وب سایت خود ، تهدید به شکایت شد. گویا این درهم تنیدگی منجر به صرف هزاران دلار برای حل این مشکل شده است.

شکایات دسترسی به وب سایت که علیه دندانپزشکان ارائه شده است ، انجمن دندانپزشکان آمریکا را تحت تأثیر قرار داده است تا با آگاه سازی همه اعضای خود از تهدید موجود ، اقدامی انجام دهد. این سازمان با ارسال اطلاعاتی در مورد انطباق وب سایت با قانون معلولیت های آمریکا ، به کلیه انجمن های دندان پزشکی ایالتی ارسال کرد.

وب سایت های تجارت الکترونیکی

وب سایت های تجارت الکترونیکی محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند و از این رو هدف قانونی آنها را دنبال کرده است. در چند سال گذشته ، تعداد شکایات مربوط به دسترسی به وب سایت های تجارت الکترونیکی افزایش یافته است. شرکت هایی که سایت های تجارت الکترونیکی مانند New Balance ، Urban Outfitters ، Nike و H&M را ذکر می کنند ، هدف پرونده های قضایی قرار گرفته اند. حتی شرکت های مد و زیبایی مانند Glossier ، Coach ، Versace ، Gucci و Louis Vuitton مورد ضربه قرار گرفته اند. فروشگاه های مواد غذایی مانند وین دیکسی نیز به دلیل ادعای تخلف مورد انتقاد قرار گرفته اند.

از تجارت خود محافظت کنید و از مسائل پیشی بگیرید

روش های زیادی وجود دارد که می توانید ADA وب سایت خود را سازگار نگه دارید ، از جمله کار با تیم توسعه وب سایت یا شرکت وب سایت برای اطمینان از رعایت نکات مربوط به انطباق. همچنین می توانید از بین راه حل های خودکار متنوعی انتخاب کنید ، برخی از آنها از هوش مصنوعی برای اسکن و رفع مشکلات استفاده می کنند.

اگر فکر می کنید که آیا وب سایت شما در حال حاضر با ADA سازگار است یا نه ، تیم ADA Compliance Monitor وب سایت شما را بصورت رایگان ممیزی می کند و گزارشی از تخلفات سایت شما را به شما ارائه می دهد تا بتوانید گام های درست را برای کمک به جلوگیری از احتمالی قانونی بردارید. مسائل

پست آیا وب سایت شما در معرض خطر قانونی برای دسترسی به ADA است؟ اولین بار در سرزمین موتور جستجو ظاهر شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top