آنچه که درپوش 7 روزه Safari در ذخیره سازی قابل نوشتن اسکریپت به معنی توسعه دهندگان PWA است

thumbnail

سردرگمی در مورد اعلام تغییرات آینده در مورد پیشگیری هوشمند ردیابی اپل صفری (ITP) منجر به اتهامات اپل شد که قصد داشته است به طور عمدی سعی در نابودی برنامه های پیشرو وب (PWA) “درست هنگام شروع کار” کند. معلوم است که اینگونه نیست. با این حال ، تغییرات هنوز هم برای توسعه دهندگان وب و بازاریابان دارای نتایج جدی است.

توسعه دهندگان با چالش های زیادی روبرو هستند زیرا پشتیبانی از مرورگر برای ویژگی هایی که ممکن است بخواهند از آنها با وب سایت های مدرن استفاده کنند متفاوت است. همیشه با این همه واریانس برخورد بسیار هولناک بوده است. افزایش پیچیدگی بیشتر بر استقرار در طیف گسترده ای از خدمات تأثیر می گذارد. اگر پشتیبانی از برنامه PWA در Safari به یک دوره 7 روزه محدود شود ، می تواند پیشرفت جدی را در یک منطقه مهیج که در آن تلاش قابل توجهی انجام شود مانع کند.

پس از 5 سال توسعه ، PWA های مبتنی بر جاوا اسکریپت فرصت هایی را برای توسعه محتوای وب سایت برای بارگذاری آفلاین در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهند و برای اینکه محتوای آنلاین بتوانند اسناد محلی ذخیره شده با استفاده از JavaScript را تازه کنند. متأسفانه ، بعضی از آنها از ردیابی ذخیره سازی از کوکی ها به “localStorage” و فروشگاه های ذخیره برنامه برای ردیابی شناسایی متغیرهای شخصی سوء استفاده کرده اند.

شرم آور خواهد بود اگر این سوءاستفاده فقط به مدت هفت روز منجر به ذخیره سازی شود. مطمئناً API DB فهرست شده و localStorage تحت تأثیر این تغییر سیاست قرار گرفته اند و توسعه دهندگان باید این نکته را در نظر بگیرند. اپل موضع خود را به طور خاص با توجه به ثبت نام در برنامه های وب سرویس کارگر و حافظه نهان روشن کرده است.

فضای ذخیره سازی نوشتاری Safari

ذخیره سازی موجود از طریق کوکی ها بسیار محدود است ، و حذف کوکی ها پس از هفت روز به دلایلی که باعث حفظ حریم خصوصی و امنیت می شود ، مانند سیاست ITP ، قابل توجیه است. گسترش این خط مشی برای حذف “ذخیره سازی نوشتاری اسکریپت” یک گام بعدی منطقی است ، با این تفاوت که ذکر مثال “خدمات ثبت نام و ذخیره کارگر” زنگ های هشدار دهنده را برای توسعه دهندگان PWA به صدا درآورد.

مطالب مرتبط  برای بهترین نرخ در Search Marketing Expo سریع عمل کنید

سیاست سافاری در مورد کوکی ها یک محدودیت زمانی سخت هفت روزه نیست. شامل یک پیشخوان تا هفت روز استفاده نشده است. این بدان معناست که هر بار که کاربر Safari را باز کرده و از وب سایت شما بازدید می کند ، پیشخوان هفت روزه شما برای کوکی ها و ذخیره سازی های نوشتاری به هفت روز دیگر بازنشانی می شود. وقتی کاربر از Safari استفاده نمی کند ، روزهای خالی مقابل شما حساب نمی شود.

هنگامی که آنها Safari را باز کرده و بدون مراجعه به وب سایت شما در یک روز خاص ، مرور می کنند ، روزهایی به روزنامه های شما اضافه می شوند. شما هفت روز چنین وقت دارید تا کوکی های شما و همه “فضای ذخیره سازی نوشتاری” حذف شوند. این عدم فعالیت کاربر با سایت شما است که در برابر شما حساب می شود. برای اینکه بتوانید فضای ذخیره بنویسید و با پیشخوان جدید شروع به کار کنید ، کاربران باید دوباره از سایت شما استفاده کنند.

روزهای بی نهایت با PWA می گیرید.

این برای PWA به اندازه کافی مناسب نیست. اپل آن را تشخیص می دهد.

با توجه به نحوه کار PWAs ، پس از افزودن برنامه شما به صفحه اصلی ، هرگز یک جدول هفت روزه اجرا نمی شود. به این دلیل است که خود Safari در حال بارگیری برنامه شما نیست (حتی اگر راه‌انداز از شیء WebView Safari Webkit استفاده کند).

پرتابگر دارای پیشخوان مخصوص به خود است که کاملاً جدا از پیشخوان سافاری است و هر پوسته برنامه از داخل فرآیند جداگانه خود عمل می کند. یک پیشخوان خود مراجعه کننده توسط برنامه شما فقط می تواند خودش را در هر بار استفاده مجدد تنظیم کند. از آنجا که هر بار تنظیم مجدد می شود ، هرگز ، مثلاً با باز کردن یک برنامه دیگر ، فضای ذخیره بی نهایت دریافت می کنید تا زمانی که کاربر برنامه شما را حذف نکند.

مطالب مرتبط  20200908 SEL مختصر

قابل توجه است که تیم Webkit با سردرگمی این یادداشت روبرو شده است: “اگر برنامه وب شما حذف اطلاعات وب سایت را تجربه می کند ، لطفا به ما اطلاع دهید زیرا ما آن را یک اشکال جدی می دانیم. این هدف از پیشگیری هوشمند برای حذف داده های وب سایت برای اشخاص اول در برنامه های وب نیست. “

چرا باید مراقبت کنیم؟

توسعه و استفاده از PWA در حال برداشتن بخار است. به عنوان یک پروژه Google آغاز شده ، پشتیبانی از Safari برای موفقیت آن اهمیت دارد. مهندسان Google از جمله کسانی بودند که در مورد تغییر سیاست جدید Safari نگران بودند. در ابتدا گفته می شد که عبارت “ذخیره سازی قابل نوشتار” در متن تنها هفت روز عمر بدون استفاده ، تهدید کننده این موفقیت است.

این ممکن است قصد ITP برای حذف داده ها در روابط شخص اول باشد که شامل برنامه های صفحه اصلی PWA است. با این حال ، قصد آنها برای زیر پا گذاشتن حریم خصوصی به طور پیش فرض در سافاری فقط فعال کردن یک رابطه مستحکم اول شخص است و همه داده های بلااستفاده را پس از یک پیشخوان 7 روزه پاک می کند. حداقل اکنون بازاریابان می دانند که روزهای آنها در صفری چگونه است.

نکات توسعه بیشتر برای SEO

  • ستون جستجوگرها برای توسعه دهندگان
  • آنچه درپوش 7 روزه سافاری در ذخیره سازی قابل نوشتن اسکریپت به معنی توسعه دهندگان PWA است
  • برنامه نویسی برای SEO: استفاده از JavaScript برای ردیابی COVID-19
  • کد نویسی برای SEO 101: درک کد منبع ، کد فشرده شده و کد کامپایل شده

پست آنچه درپوش 7 روزه Safari برای ذخیره سازی قابل ضبط اسکریپت برای توسعه دهندگان PWA است ، برای اولین بار در Land Engine Land ظاهر شد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top